Пак извадиха Христо Грозев от управлението на „Труд“ и „24 часа“ 17.11 | 16:01
Апелативният съд в София отмени запора върху "Медийна група България"

Само ден след като Огнян Донев предупреди съсобственика на "Медийна група България" Христо Грозев, че всеки момент ще излезе "неприятно за някои решение на съда", това се случи.
Думите на Донев от вчерашното заседание на Съюза на издателите в България (СИБ) се сбъднаха и Христо Грозев вече не участва в ръководството на дружеството. Апелативният съд в София (САС) отмени наложения върху имуществото на "Медийна група България" запор, съобщи БТА. Групата притежава ежедневниците "24 часа", "Труд", "168 часа" и няколко други издания.
До съдебните спорове се стигна след като двамата съсобственици Христо Грозев и Любомир Павлов влязоха в остър конфликт за собствеността. Заповедта за запор е от средата на миналия месец, след като съдия-изпълнител влезе в Полиграфическия комбинат и описа имуществото на медийната група.
С решението си съставът на САС на практика изважда Христо Грозев от управлението на дружеството.
Днес Христо Грозев официално обяви намеренията си да обжалва избора на Любомир Павлов за председател на Съюза на издателите. Така съдебните битки между тях продължават.
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15