Панайот Рейзи: Пуснал съм жалба срещу отстраняването ми от кметския пост 10.04 | 11:15
Созополският кмет обаче е напуснал ГЕРБ, за да не отговаря партията за неговите проблеми

Много добре знаете, че в момента има образувано следствие срещу мен. Съответно прецених, че е по-добре да си подам оставката от партия ГЕРБ и от структурата в Созопол, на която съм председател. Няма смисъл партията да отговаря за моите проблеми. Това каза в сутрешния блок на БТВ "Тази сутрин" кметът на Созопол Панайот Рейзи. Няма за какво обаче да се отказвам от кметското място - на този етап съм отстранен. В момента съм пуснал жалба, живот и здраве на 16-ти ще има второ дело, каза още кметът на Созопол. Няма никакъв разнобой между мен и партия ГЕРБ, добави Рейзи.
Не мисля, че въобще в случая става за някакъв огън - няма абсолютно никакво сътресение. Знаете, повдигнато е обвинение, в момента разследващите органи ще си свършат работата, ще проверят дали е така или не е така. Това коментира Светлана Лулева, общински съветник в Созопол от ГЕРБ. Факт е, че в момента временно кметът е отстранен от поста си, добави тя. Кметското място не го е напуснал Панайот Рейзи и няма да го напусне. В момента е заявил желанието си да се дистанцира от ГЕРБ, за да не свързват неговото име с някакви спекулации и партията да трупа някакви негативи. Това е свързано до излизане окончателно на всичките разследвания, които се водят, на това, което ще се провери, каза още Лулева.
Красимира Германова, председател на Общинския съвет в Созопол твърди, че не е забелязала някакви нередности, докато Панайот Рейзи е бил на поста като кмет.
Тихомир Янакиев, общински съветник от БСП, смята, че в Общината не се ръководи правилно. Бюджетът на Общината е на червено, не малка част от средствата се изразходваха за грандомански проекти - като стадиона например, посочи той. По думите му в този проект са налети 15 млн. собствени приходи. Някои проекти като този за автогарата и поликлиниката обаче не са се случили, припомни още Тихомир Янакиев. По думите му друг проект, за който са похарчени много пари е подмяната на уличното осветление в Созопол, за което са изразходени 4.4 млн. лева.
Водещи
-
Започнаха да измерват средна скорост на пътя Русе - Бяла
Общо 38 отсечки от републиканската пътна мрежа в момента са сертифицирани за секционен контрол...
23.09 | 18:05
-
8 месеца условно и 200 лева глоба за Калина Сакскобургготска
Окончателно осъдиха Калина Сакскобургготска за шофиране след употреба на алкохол
23.09 | 17:40
-
Шофьор на 20 години остана без книжка за цяла година и ще трябва да плати глоба от 3000 лева след рисково шофиране на площад "Александър Невски"
Площадът около "Александър Невски" беше обявен за пешеходна зона в края на 2023 година....
23.09 | 17:20
-
Сърбия ще подпише нов договор за внос на газ от Русия през октомври
Баятович допълни, че над 90 процента от капацитета на сръбските складове са запълнени с газ и...
23.09 | 16:59
Най-четени
-
Търговците ще ни връщат рестото в евро
Навлизането на еврото от началото на следващата година поражда редица въпроси и опасения от...
23.09 | 12:15
-
Нов видеозапис променя хода на делото за убийството на Виолета Донева
Внучката на Виолета Донева е поверила защитата си на прочулия се в последно време бивш...
23.09 | 10:59
-
Невинните грешки, които водят до глоби по новия Кодекс за движение по пътищата в Гърция
Прилагането на новия Кодекс за движение по пътищата в южната ни съседка води до строг контрол...
23.09 | 10:45
-
Българите напускат дома на родителите си на средна възраст малко над 28 години според най-новите данни на Евростат за 2024 година
Средната възраст за целия Европейски съюз е малко над 26 години, което поставя България близо...
23.09 | 14:30