Паси съветва Герджиков да подаде молба за еврозоната 26.01 | 16:44
Ексвъншният министър и атлантик не смята Радев за привърженик на Путин

Служебният кабинет на проф. Огнян Герджиков може да подаде и молба за членство в Еврозоната. Това предложи бившият външен министър при управлението на НДСВ Соломон Паси пред bTV. Самият Герджиков също беше член на царската партия и председател на парламента при НДСВ.
"От 2007 г. насам не е работено по членството в нито един голям международен договор", посочи Паси. И подчерта, че няма проблем една толкова важна стъпка да бъде предприета от служебно правителство.
"През 2007 г. служебното правителство на Стефан Софиянски подаде молби за членство в ЕС и НАТО, въведен бе и валутния борд. Разбира се, тези стъпки бяха одобрени по-късно от редовен парламент", припомни бившият първи дипломат.
За членство в еврозоната се обяви и досегашното правителство на Бойко Борисов. За това настояват работодатели и банкери. Критиците на тази стъпка обаче се обосновават с притеснения за около все още несигурната финансова ситуация в еврозоната. Много страни от Южна Европа продължават да трупат огромни дефицити и дългове и могат да последват съдбата на Гърция, обосновават се те. А за това плащат солидарно всички държави в еврозоната.
Против бързането е за еврозоната е и БНБ, която се мотивира, че банковата ни система още не е готова за новата валута.
Соломон Паси смята съощ, че президентът Румен Радев е опровергал част от критиките, че ще води политика към Русия и Путин. "Той опроверга всички, които го критикуваха, че няма политически опит и избра много солиден състав за своя кабинет", изтъкна Паси.
Като съпартийци (в НДСВ) бившият царски министър счита проф. Герджиков за отличен избор за премиер на президента Радев. "Огнян Герджиков е отличен избор за служебен премиер на президента Румен Радев. Герджиков е човек на достойнството. В момент, в който няма парламент, Радев посочи за премиер човек, който е олицетворение на парламентразима", смята Писи.
"Досега с Герджиков бяхме приятели, но от днес е "господин премиер", заяви още той.
Бившият първи дипловат подчерта, че председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер е поздравил Огнян Герджиков за новата му длъжност в "Туитър”:
Водещи
-
Кметът на Огняново е нападнат от собственик на хотелски комплекс заради незаконни сондажи на минерална вода
Това съобщи самият той
17.09 | 14:30
-
Вдовицата на Алексей Навални: Мъжът ми е бил отровен
Това показва анализ на западна лаборатория, Юлия Навалная
17.09 | 14:20
Най-четени
-
Експерти: България е рекордьор по загуба на вода
Според експертите България е рекордьор по загуба на вода.
17.09 | 10:30
-
Притежанието и разпространението на райски газ може да доведе до лишаване от свобода до пет години
Санкции за родители и шофьори
17.09 | 08:45
-
Ивелин Михайлов: На 100% подкрепяме вота на недоверие
"Ние сме част от партиите, които са го подкрепили, не са търсили от нас подписи, ние сме от...
17.09 | 11:45
-
Петият вот на недоверие към правителството влиза в парламента
Той е за провал на правителството в секторите вътрешна сигурност и правосъдие. Вносителите са...
17.09 | 08:59