Патриотичният фронт иска дебат за въвеждане на смъртно наказание 11.03 | 11:26
Лидерът на ДПС Лютви Местан обвини от парламентараната трибуна управляващите в ксенофоби

Патриотичният фронт ще настоява за широка обществена дискусия за въвеждане на смъртно наказание. Това обяви от парламентарната трибуна съпредседателят на организацията Валери Симеонов.
По думите на Симеонов, България е "изправена пред пропастта на етническа криза".
"Грабежите и побоите над самотни пенсионери са нещо обичайно. В същото време защитниците на европейските ценности оврякаха всички медии за един запален джип на ДПС. Пак ли ще подклаждате пожара на етническото разделение и противопоставяне и ще се наслаждавате на сблъсъците на протестиращите с полицията, както стана със случая в Катуница? В тази връзка Патриотичният фронт ще настоява за публичен регистър на тези 700 осъдени, които се шляят из България", коментира депутатът, цитиран от БНР.
Изказването на Симеонов предизвика остра реакция от страна на парламентарната група на ДПС, която напусна пленарната зала на Народното събрание По-късно обаче депутатите от ДПС се върнаха, за дебата за следващия министър на вътрешните работи.
Лидерът на ДПС Лютви Местан за пореден път обвини от парламентараната трибуна управляващите в ксенофобия.
"Уважаеми членове на кабинета, дебатите по толкова важната тема кой и защо ще оглави министерството на вътрешните работи вече са отровени от поредното ксенофобско изстъпление, което нарича български граждани "човекоподобни". Вие, без изключение, в това число и премиерът, сте част от това ксенофобско говорене, защото го премълчахте. Дотук с вашия европейски образ", заяви той.
Веднага след това изявление Лютви Местан добави, че ДПС няма да подкрепи кандидатурата на Румяна Бъчварова, която бе предложена от премиера за поста, начело на Министерството на вътрешните работи, на мястото на Веселин Вучков.
Водещи
-
Официална информация за смъртта на Тодор Славков 2
Районната прокуратура в Стара Загора е образувала досъдебно производство за изясняване на...
22.07 | 12:04
-
"Върнете ми държавата": Кой беше Тодор Славков
Много често неофициално е наричан Малък Тошо.
22.07 | 12:30
-
МО: Не е вярно, че дейности на военните са причинили пожара край учебен център „Сливница“
От възникването на пожара досега, Сухопътните войски съдействат с личен състав и техника на...
22.07 | 12:15
-
Над 40% от българите не могат да си позволят веднъж годишно едноседмична почивка
А най-голям е делът в Румъния - 58,6 на сто.В Западна Европа са на другия полюс - в Норвегия...
22.07 | 12:00
Най-четени
-
Внезапно почина Тодор Славков
Внукът на Тодор Живков се отиде на датата, на която и майка му Людмила, и вуйчо му Владимир
21.07 | 23:58
-
Овладян е пожарът в костинбродското село Безден
Все още не е локализиран, продължаваме да работим, посочи той
22.07 | 10:15
-
Броят на пенсионерите се увеличи с над 12 хиляди души спрямо миналата година
Най-голям дял в разходите заемат пенсиите с 11,524 милиарда лева
22.07 | 09:15