Паяците по морето остават в историята? 15.08 | 17:00
Спират ги от движение

Спират от движение паяците по морето, след като проверка е установила, че те не са минали технически преглед. Държавната агенция за метрологичен и технически надзор е направила масова проверка, предизвикана от зачестили сигнали за коли, повредени при товарене или разтоварване.
Проверката за техническа изправност е била извършена от четири екипа в Бургас, Свети Влас, Слънчев бряг и Несебър. Установено е, че товарозахващащите приспособления на паяците не са били регистрирани и съответно не са минали технически преглед.
"По българското законодателство това е основателна причина за спирането им, докато не бъдат регистрирани и не преминат технически преглед", категоричен е председателят на агенцията Стефан Цанков, който е участвал в проверката.
По думите му са били открити множество масови нарушения в документацията и изправността на паяците, съобщава Нова телевизия. Затова според него спирането им е наложително, защото в момента никой не може да гарантира, че те не са потенциално опасни.
В резултат на проверката са били съставени 6 акта за административно нарушение, в това число и на общини. Ще бъдат наложени и глоби, които се движат в диапазона от 100 до 2000 лв., в зависимост от степента на нарушението.
"Всички паяци в страната ще бъдат проверени, защото такъв проблем вероятно има и в останалите градове", категоричен е Цанков.
Водещи
-
Преизчисляването на вота е готово: Според ЦИК ще има промени в парламента
Комисията изпрати данните в КС
12.03 | 21:00
-
Два протеста в София заради скандала с бюлетините
Полицията със специални мерки за сигурност
12.03 | 20:45
-
Борисов: Европа и България трябва да участват в намирането на решение за постигане на мир в Украйна
Резултатите от преговорите между САЩ и Украйна в Джеда относно споразумение за прекратяване на...
12.03 | 20:29
-
Осигурени са още 50 млн. лв. за продължаване на "Грижа в дома"
Парите са по европроект и са с 50% повече спрямо първоначалния бюджет, така патронажна грижа...
12.03 | 20:15
Най-четени
-
Новата минимална заплата в Гърция удари рекорд
Съседката ни продължава да повишава доходите си, докато България остава на последно място в ЕС
12.03 | 15:30
-
Родителите на Мартин Елвиса потънали в земята от срам заради него
Те били изключително разочаровани от поведението на сина си в шоуто
12.03 | 17:00
-
Трагичен инцидент отне живота на двама абитуриенти на 18 години при тежка катастрофа
По случая е образувано досъдебно производство, което ще изясни всички обстоятелства около...
12.03 | 09:59
-
Екатерина Михайлова: Тръгнали сме към дъното
Особено критично проф. Михайлова се отнесе към писмото, изпратено от прокуратурата до...
12.03 | 09:15