Пет области в България вече обявиха допълнителни неучебни дни 05.02 | 08:12
Решението за грипна ваканция остава на местно ниво

Въпреки нарастващия брой заболели от грип и остри респираторни заболявания, няма да бъде обявена национална грипна ваканция, съобщават от Министерството на образованието и науката. Единственият официален неучебен ден остава 5 февруари 2025 година.
Решението за обявяване на грипна ваканция е предоставено на Регионалните здравни инспекции и общините, които преценяват ситуацията на местно ниво според броя на заболелите ученици
Към момента пет области в страната вече са взели мерки срещу разпространението на вируса. Заповеди за преустановяване на учебния процес на 6 и 7 февруари са издадени в общините Добрич, Варна, Пловдив, Асеновград, Карлово и Сопот.
В засегнатите региони учебният процес ще се осъществява в електронна среда, като са въведени и допълнителни противоепидемични мерки.
Водещи
-
Жеги до 42°C връхлитат страната в края на юни
Задава се продължителен жежък период със засуха
15.06 | 18:00
-
България поема председателството на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
Президентът Румен Радев ще участва в Срещата на върха на ПСЮЕ
15.06 | 17:40
-
Голям военен парад във Вашингтон съвпадна с рождения ден на Тръмп
Амерканският президент вчера стана на 79 г.
15.06 | 17:20
Най-четени
-
Борисов с остри критики към президента Радев
Лидерът на ГЕРБ остро нападна и ПП, че обикаляли по европейски държави да молят България да не...
15.06 | 11:20
-
Станков: Всички големи фондове с готовност за изгодно финансиране на българската енергетика
Министърът на енергетика подчерта, че по отношение на енергетиката трябва да се гледа 20...
15.06 | 16:00