Плевен посрещна 36-ия ни батальон, завърнал се от Афганистан 03.01 | 16:56
158-те наши военни се прибраха след 6-месечната си мисия

36-ият български контингент в Афганистан бе посрещнат тържествено в Плевен днес. 158 военнослужещи участваха в мисията на НАТО "Решителна подкрепа" в продължение на шест месеца, предаде БНТ.
На родна земя ги посрещнаха министърът на отбраната Красимир Каракачанов и началникът на отбраната генерал Андрей Боцев. Над 20 рейнджъри бяха наградени за успешна работа в сложна обстановка. Каракачанов изрази увереност, че участието в мисията е допринесло за повишаване на уменията и знанията им.
"Всички ние сме длъжни да покажем отново на българското общество, че българската армия не е само декор по време на паради, че българската армия е онази институция, основна институция, на базата на която се крепи държавността ни като държава, институцията, която е призвана и ще бъде основен стълб на сигурността, независимостта и суверенитета на Република България", каза при посрещането Каракачанов.
Водещи
-
Хартиената здравна книжка остава
Парламентът отхвърли предложението на ПП-ДБ и за задължително уведомяване по електронен път на...
22.05 | 16:00
-
Изненада! ЦРУ открило извънземни, работещи в Аляска
Нова порция разсекретени доклади бяха публикувани на официалния уебсайт на Управлението
22.05 | 15:50
-
По 140 г. затвор и 1,4 млн. евро глоба за българи, каналджии в Гърция
Присъдите са окончателни и без право на обжалване
22.05 | 15:40
-
Рисков 24 май: Огромен астероид приближава Земята с 14 км/ч
Екипите за планетарна защита на НАСА наблюдават внимателно 2003 MH4
22.05 | 15:30
Най-четени
-
Над половината българи подкрепят инициативата на президента за референдум за еврото
Това сочат резултатите от проучване на "Тренд"
22.05 | 11:00
-
И 1 глас против в Европейския съвет, може да ни препъне към Еврозонта
Симен Дянков изрази изненада, че шефът на БНБ е коментирал темата, защото това не помага за...
22.05 | 13:50
-
С въвеждане на цифровото евро ЕЦБ цели да постигне обезценяване на огромните задължения на правтелства
По-голямата част от държавите в еврозоната и в Европейския съюз не спазват правилата за...
22.05 | 10:00