Повече от 3 млн. лв. ще получат млади фермери от Ловешко 31.10 | 16:11
Експерти са разработили общо 94 проекта и са усвоени близо 1,8 млн. лв.

Повече от 3 млн. лв. ще получат млади фермери от Ловешка област, след като бъдат изплатени средствата и по втория транш на мярката "Създаване на стопанства на млади фермери" по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР).
Това съобщават от офиса на Националната служба за съвети в земеделието в Ловеч.
Експертите от ловешкия офис са разработили общо 94 проекта по тази мярка и до момента са усвоени близо 1,8 млн. лв., допълва БТА.
Осъществяват се и 18 проекта по мярката "Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране".
Усвоени са над 41 хил. лв. само през първата година за изпълнение на бизнес плана, като за периода на цялостното изпълнение се очаква числото да стигне 61 хил. лв.
От земеделския офис в Ловеч са подадени още 25 заявления за подпомагане по мярката "Агроекологични плащания" и един проект по мярката "Модернизация на земеделските стопанства".
През тази година са консултирани повече от 300 земеделски производители, най-много от които по мерките за полупазарни стопанства.
Водещи
-
Румен Радев пристигна с шкодата на жена си в Смолян за среща с унгарския президент
Сребристата лична "Октавия" е купена преди 7 години
19.10 | 19:40
-
Засякоха мистериозни светлини в небето, видени са и от Балканите
Оприличават ги с "неонови вълни" или "електрическа мъгла"
19.10 | 17:39
-
Кутев: Борбата е дали държавата ще се управлява при работеща демокрация, или от една мафиотска структура
"Единственият шанс за съпротива виждам в ИТН", заяви той
19.10 | 17:20
Най-четени
-
Лидерът на ГЕРБ: Всички казват, че не е хубаво на избори, ама чакат Борисов
На политическите си опонентите той каза: "Няма да им стигне времето дори да поддържат това,...
19.10 | 10:00
-
Министър спипа жп работници да крадат плодове
По време на ремонтни дейности те крадяли от частна ябълкова градина
19.10 | 11:20
-
Ива Митева: Наблюдаваме играта „Борба за власт”
Надявам се Трифонов да не остане в този кабинет, заяви тя и прогнозира избори напролет
19.10 | 11:00