Повторният оглед потвърди версията за експлозията 19.08 | 18:11
Имало проблем с експлоатацията на взривения обект, твърди Фандъкова

След повторния оглед на мястото на взрива в столицата беше потвърдена версията, че експлозията е предизвикана от газова бутилка. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.
Разследването по случая продължава под наблюдението на Софийска градска прокуратура.
Същевременно кметът на София Йорданка Фандъкова заяви пред БНР, че експертите на общината са установили, че има проблем с експлоатацията на китайския ресторант. В него избухна бутилката, която рани 11 души.
От думите на градоначалника стана ясно, че помещенията, в които се намира заведението, са въведени в експлоатация много отдавна. Сградата е била реституирана през 1993 – 1994 г., а договорът за наем е бил сключен през 2002 – 2003г.
Кметът каза, че изпратила писмо на шефа на Държавна агенция "Технически надзор", за да бъде повишен контролът върху такива постройки.
Градоначалникът потвърди информацията, че няма риск за сградата и за живеещите в нея. Според нея, този, който носи вината за инцидента, трябва да поеме отговорност за разчистването на терена и за щетите, нанесени от взрива.
Тя информира, че продължава огледът за конструктивната експертиза и издаване на предписания на собствениците. Най-вероятно процесът ще приключи до края на седмицата.
Водещи
-
Русия продължава с ударите: Жертви и разрушения в няколко области
В граничещия с Русия регион дрон е причинил смъртта на трима цивилни - осемгодишно дете, мъж и...
24.06 | 15:59
-
Костадинов иска оставката на кабинета заради доклада за напредъка на РСМ
Според лидера на „Възраждане“ единствено групата в ЕП, създадена от неговата партия е...
24.06 | 15:45
-
Внимание, горещо: Жълт код за опасни горещини КАРТА
Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, в София - около 32°.
24.06 | 15:30
-
Ниското ниво на водата в езерото на резервата "Сребърна" застрашава част от редките животински и растителни видове
Езерото към резервата "Сребърна" се захранва по естествен път от река Дунав.
24.06 | 15:00
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Българин в Катар за атаката на Иран: Гледахме нещо като шоу. Всичко беше много координирано и прецизно
Това разказа в предаването „Тази сутрин“ българинът Людмил Димитров, който живее в Катар.
24.06 | 10:13