Подготовката за председателството ни на Съвета на ЕС трябвало да започне възможно най-рано 14.09 | 10:07
Това е мнението на премиера

Подготовката за българското председателство на Съвета на ЕС трябва да започне възможно най-рано, макар да се вижда далече в бъдещето - втората половина на 2018 г. Това заяви премиерът Бойко Борисов при представянето пред депутатите на развитието на основните за страната ни теми и досиета по време на Датското председателство на ЕС и приоритетите на България по време на Кипърското председателство, информира БТА.
Борисов отбеляза, че през първите шест месеца на годината са се водили интензивни преговори по ключови въпроси, като основният акцент е бил върху Многогодишната финансова рамка на ЕС 2014-2020 г. В хода на преговорния процес България постигна напредък по два важни приоритета - отделяне на кохезионната политика в отделен подраздел на Многогодишната финансова рамка и включване на текст за продължаване на помощта за извеждане от експлоатация на ядрени мощности в България, Словакия и Литва, заяви премиерът.
Борисов открои четири основни теми през Кипърското председателство през втората половина на 2012 г. По думите му така формулираните приоритети изцяло съответстват и на поставените от България цели.
Сред тях Борисов посочи справяне с несигурността и нестабилността, причинени от финансовата криза, подобряване на рамката за икономическо управление, засилване на бюджетния контрол.
Водещи
-
Заради пожар пътят между автомагистрала "Хемус" и "Провадия" е затворен
От полицията уточниха, че горят сухи треви и оранжерии. Към момента няма опасност за...
29.07 | 17:59
-
Иванчева: В шок съм, още не мога да повярвам, отивам да видя първо сина си и майка ми
По думите й съкращаването с 10 месеца на 6-годишна присъда е голям период.
29.07 | 16:59
-
НАП напомня за срок, който изтича след два работни дни
Възстановяване и Данъчни облекчения
29.07 | 16:45
Най-четени
-
Бойко Борисов: Нямам неизпълнено обещание, пътя до селото е готов!
Планове за нови проекти
29.07 | 13:30
-
Промяна в организацията на движение по магистралите „Струма“, „Тракия“ и „Хемус“
От 29 юли до 31 юли в интервала от 8 ч. до 16 ч. почистване на банкети ще се извършва и в...
29.07 | 10:30