Половин милион лева са нужни на Павел баня след потопа 30.06 | 16:15
Общината е най-сериозно засегната в Старозагорска област

Община Павел баня е най-сериозно засегната в Старозагорска област от наводненията през юни. Щетите са за близо 500 хиляди лева, съобщават от пресцентъра на областната администрация.
Унищожени са 3 жилища, огради на 7 двора и 2 сгради на ферми - частна собственост, на стойност 45 000 лева. Повредени са две подпорни стени и бараж на р. Турийска, както и общинска ограда. Стойността на тези щети надхвърля 11 000 лева.
Комисията от Павел баня е описала и щети на улици от общинската пътна мрежа и тротоари в селата Турия, Осетеново и Александрово за над 435 000 лева.
Данните ще бъдат представени на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет. Областният управител на Стара Загора Живка Аладжова се ангажира в най-кратки срокове да създаде организация за извършване на всички необходими процедури за навременното осигуряване на целевите средства за засегнатите обекти – частна и общинска собственост, предаде БТА.
В област Стара Загора няма обявено бедствено положение и към момента няма данни за необходимост от осигуряване на пострадалото население на палатки, одеяла и санитарни материали.
Водещи
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Борисов: Имаше 4 години да се закупи някаква техника, ако е имало воля
Не е имало воля. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
30.07 | 11:15