Порожанов: Ако има виновни, трябва да си понесат отговорността 09.05 | 12:59

Министърът на земеделието Румен Порожанов дава показания в Специализираната прокуратурата по разследването срещу бизнесмена Миню Стайков, обявинен в злоупотреба с евросредства. Порожанов е привикан в качеството си на бивш председател на Държавен фонд "Земеделие”.
Според Порожанов, който отговаря на въпроси за времето, когато оглавяваше Държавен фонд "Земеделие", схемата била установена в рамките на разследването, фондът спазвал всички срокове, акредитирани процедури и правила за предотвратяване на конфликт на интереси. От думите му обаче стана ясно, че в самата процедура по одобрение на европроектите, чиновниците от фонда нямали възможност да осъществят контрол.
"Всяко едно одобрение минава през йерархията на десетки лица", посочи земеделският министър. Когато имало съмнение за недобросъвестна работа на служители са подавани сигнали, допълни още той.
Порожанов заяви пред медиите, че не чувства вина за случая с нарушенията със средства от еврофондове. Според него проблеми винаги е имало в рамките на една или друга процедура, но в конкретния случай ставало дума за нарушения от страна на получаващите финансиране, което по думите му е извън задълженията на фонда.
Миналата седмица прокуратурата повдигна ново обвинение на Миню Стайков за злоупотреби със средства от европейски фондове. Според разследващите, той е използвал деца на свои служители за източването на пари по различни земеделски програми, заради което спецсъдът го остави в ареста.
Водещи
-
Планиран и заснет на видео: Жесток побой на ученичка от ревност 2
Момичето е споделило, че няма проблеми в класа си.
16.10 | 10:59
-
Пеевски: Говорих с премиера. Каза, че до понеделник щели да решат какво ще правят
Предполагам, че Желязков изчаква Борисов. Всичко е в неговите ръце - той ще реши дали ще...
16.10 | 10:45
-
Парламентът и днес не събра кворум, за да започне заседанието си
В залата отсъстваха народните представители от ГЕРБ-СДС, „ДПС – Ново начало“ и "Има такъв...
16.10 | 10:30
-
Пристигат още два изтребителя F-16 в България
Със 6 самолета не може да се дежури, но на второ място нямаме достатъчно пилоти. 6 са обучени,...
16.10 | 10:15
Най-четени
-
Президентът до НСО: Ще пътувам с личния си автомобил
Публикуваме писмото на държавния глава без редакции
16.10 | 09:30
-
Събирането на доказателства за смъртоносния инцидент с АТВ в Слънчев бряг е приключило
Имало е и друго искане да се обезсилят събраните доказателства от следовател от НСлС и ако не...
16.10 | 09:15