Постижение! Почти половината данъчни декларации са подадени по интернет 07.03 | 10:16
Пред НАП трябва да се отчетат и фирмите без дейност
Подаването на данъчна декларация в интернет се оказа изключително удобно. Вероятно именно по тази причина повече от 40% от хората са предпочели да го направят именно виртуално.
Общият брой на декларациите за облагане на доходи на физическите лица в цялата страна от началото на годината досега са 70 000. Това показва статистиката на Националната агенция за приходите. От тях близо 28 500 са подадени по интернет – с електронен подпис или ПИК (персонален идентификационен номер).
От приходната агенция напомнят, че срокът за подаването на декларациите за облагане на доходите изтича на 2 май. Такива са длъжни да подават и фирмите, които не са осъществявали дейност през 2016 година.
Най-лесно и бързо формулярите могат да се подадат по електронен път, без електронен подпис. За целта е необходим ПИК, който се издава безплатно в офис на НАП.
ПРЕФЕРЕНЦИИ
В случай, че се отчетете пред НАП до края на настоящия месец, ще ползвате 5% отстъпка върху данъка за довнасяне по годишната данъчна декларация, но не повече от 1000 лв. Допълнително условие е и да нямат подлежащи на принудително изпълнение публични задължения към момента на подаване на декларацията, както и да внесат целия размер на данъка за довнасяне в срок до 2 май.
ЗА ФИРМИТЕ
Срокът за фирмените декларации е 31 март и те ще могат да спестят 1% от дължимия годишен корпоративен данък, но не повече от 1000 лв. Тази отстъпка се ползва, само ако и данъкът е внесен до крайния срок за подаване на декларацията – 31 март.
Водещи
-
Нерадостна прогноза за трудовите възнаграждения у нас през 2026 г.
Заплатите в България ще продължат да се повишават, но със значително по-бавен темп през...
23.11 | 18:00
-
Фон дер Лайен за мирния план за Украйна: Да включва още влизане в ЕС и НАТО
Тя призова "централната“ роля на Европейския съюз да бъде "напълно призната
23.11 | 17:00
Най-четени
-
ОИК-Варна не е разгледала сигналите за отстраняване на Коцев - той остава кмет, засега
"Победа за варненци!", заявиха от ПП, обявявайки, че заседанието на комисият е приключило
23.11 | 13:00
-
Нерадостна прогноза за трудовите възнаграждения у нас през 2026 г.
Заплатите в България ще продължат да се повишават, но със значително по-бавен темп през...
23.11 | 18:00
-
Жена обра касата на църква пред детето си
Кадри от деянието бяха публикувани в социалните мрежи и предизвикаха вълна от възмущение
23.11 | 12:20
-
Атанас Зафиров: Няма място за безцелни промени между двете четения на бюджета
По темата "Лукойл" вицепремиерът и лидер на БСП подчерта, че се е избегнала сериозна кризисна...
23.11 | 14:30