Постоянен арест за сочения за убиец на Борислав Енев 20.11 | 15:36
Всички доказателства сочат племенника му за основен заподозрян

Апелативният съд във Варна потвърди първоначалния арест на Димо Стоянов, привлечен като обвиняем за убийството на аксаковския бизнесмен Борислав Енев.
26-годишният племенник на убития беше задържан под стража от Варненския окръжен съд едва след като следствените действия установиха, че Енев е бил убит на 7 ноември 2012 година в дома си с изстрел в тила, а племенникът му е бил последният, с когото бизнесменът е разговарял.
Втората съдебна инстанция не само потвърди ареста, но направи и пълен анализ на доказателствата, които обосновават предположението, че Димо е съпричастен към тежкото престъпление, за което се разследва.
Разпечатките от входящите и изходящите повиквания на убития са установили, че Стоянов е последният, когото бизнесменът е набрал по мобилния си телефон в 14:03 часа на 7-ми ноември.
Първото входящо повикване след този час е в 14,31 от други свидетели, които са останали пред дома на Борислав Енев, повече от час без да могат да влязат и да разговарят с него, въпреки уговорената среща. Свидетелски показания се установили, че след 14:03 обвиняемият е посетил Енев и е останал там до към 14:20 часа.
Знае се вече, че бизнесменът е убит с изстрел от пистолет в тила, а седмица преди убийството Димо е показвал закупено от него огнестрелно оръжие на свои близки, които са дали показания. Все още не е открито оръжието на убийството.
Важно обстоятелство е, че жилището на Енев е било заключено отвън, а освен него, Димо е единственият, който е имал ключ за дома на бизнесмена.
След като мотивира обоснованото предположение, че племенникът на убития е съпричастен към тежкото престъпление, Апелативният съд във Варна потвърди основанието, че за това деяние, единствената правилна и законосъобразна мярка за неотклонение е "задържане под стража”. За умишлено убийство законът предвижда наказание от 15 до 20 години затвор, доживотна присъда или такава без право на замяна.
Тежестта на обвинението и на наказанието мотивира и този съд за извода, че има реална опасност ако е на свобода Димо Ст. да се опита да се укрие от наказателно преследване или да извърши друго престъпление.
Съдът констатира, че от самото начало на разследването по това дознание се работи професионално. Последователно се събират и проверяват доказателствата и твърденията на всички страни и свидетели. Определението, с което Варненският апелативен съд потвърди най-тежката мярка за неотклонение спрямо Димо Стоянов, привлечен като обвиняем за убийството на аксаковския бизнесмен Борислав Енев е окончателно.
Водещи
-
Желязков след неуспешния вот срещу кабинета му: Политиката не е сеене на омраза
Мястото на дебата е в парламентарната зала, подчерта премиерът
18.09 | 21:01
-
Зеленски: Украинските войски извършват контраофанзива срещу руските сили на източния фронт
Той не уточни кога е започнала операцията и определи боевете като тежки
18.09 | 20:45
-
Барбутов остава в ареста, пускат Петър Рафаилов под парична гаранция
Те обжалваха мерките „задържане под стража”
18.09 | 20:30
-
Пеевски след вота на недоверие: Това ще е резултатът 3 години и 4 месеца
Следва правителството да работи, парламентът да работи и да има държава, смята той
18.09 | 20:15
Най-четени
-
Василев след словесния сблъсък с Пеевски: Радваме се, че най-сетне се разходи по тротоарите на София
На въпрос докога ще продължи блокадата, той отговори, че за всички депутати е добре всеки ден...
18.09 | 10:30
-
Костадинов: МВР се появява по улиците само при протести или за да дебне шофьори
„Възраждане“ излезе с декларация от парламентарната трибуна във връзка със засиленото...
18.09 | 10:59
-
Български изселници в Турция: Отчаяни сме от партиите в България
Критики към политическия елит
18.09 | 10:15