Почина мъжът, който се самозапали във Варна 04.03 | 10:51
Пламен Горанов загуби живота си въпреки мащабната дарителска кампания.

Пламен Горанов, който се самозапали пред общината във Варна, почина вчера вечерта във Военноморската болница.
36-годишният мъж имаше 80% изгаряния по цялото тяло и беше инхалирал токсични газове. Въпреки усилията на лекарите и мащабната кръводарителска кампания, в която се включиха много граждани от цялата страна, той загуби живота си.
Мъжът се запали в знак на протест срещу кмета на Варна Кирил Йорданов. "Той беше непримирим към случващото се около нас и не можеше да го приеме равнодушно” - така негови близки обясняваха постъпката му.
След постъпката на Пламен гражданите на Варна поискаха оставката на Йорданов.
"Нашият приятел пламна, но ние знаем колко обича живота. Пламен е жив. Ние, неговите приятели, знаем че дори когато е горял на стълбите пред сградата, в която работите вече толкова дълго, Пламен е искал да живее. Да живее в един град без корупция, без клиентелизъм, без потрошени улици, без съсипани индустрия и частен бизнес. Град, в който грижата за публичното благо не се делегира на една всемогъща корпорация, а се упражнява от свободно избрани представители в интерес на всички граждани", заявиха приятелите на младия мъж.
Водещи
-
Ергенката Валерия Дакова си клъцна носа
13.10 | 16:30
-
Мощна магнитна буря ни връхлита днес
Тя е от среден до силен клас, способна да предизвика временни смущения в комуникациите и...
13.10 | 16:15
-
Крал Чарлз абдикира заради влошено здраве?
Възможно ли е съвсем скоро принц Уилям да стане новият крал на Великобритания?
13.10 | 16:00
Най-четени
-
След ужаса в Елените: Германски гражданин разкри основната причина за бедствието
След бедствието в черноморския курорт Елените собственици на апартаменти в хотел "Негреско" са...
13.10 | 09:30
-
Ракията и кръвното налягане – как влияе върху него?
Имайте предвид обаче, че коментираме консумацията на 30 гр. ракия, а не на 3 литра
13.10 | 12:15
-
Транспортният министър: Няма смисъл да лепим стикери по стъклата на колите. Край с това
По думите му след премахването на лепенките за винетки, сега идва ред и тези за технически...
13.10 | 12:45