По-високи такси в 18 университета 22.04 | 16:00
50 лева ще е таксата за кандидатстване в държавните висши училища, а във военните - 40 лева

18 университета в страната ще бъдат с по-високи такси за студентите и за обучение на докторантите от следващата учебна година. Правителството утвърди на днешното си заседание таксите за учебната 2020-2021 г.
В сравнение с учебната 2019/2020 година и въз основа на предложенията на държавните висши училища за учебната 2020/2021 година при 18 държавни висши училища размерът на таксите за обучение на студенти се увеличава с от 5% до 25%, или от 20 до 170 лева спрямо миналата учебна година.
При 15 държавни висши училища няма промяна в размера на таксите за обучение на студенти.
По отношение на таксите за обучение на докторанти при 10 държавни висши училища увеличението е от 5% до 65 % (от 40 до 500 лева).
При 23 държавни висши училища и Българската академия на науките няма промяна в размера на таксите за обучение на докторанти спрямо тези от учебната 2019/2020 г.
50 лева ще е таксата за кандидатстване в държавните висши училища, а във военните - 40 лева.
Правителството одобри над 29 милиона лева трансфер по бюджетите на общините. Средствата са за работа с деца и ученици от уязвими групи и за издръжка на паралелки за придобиване на квалификация по защитени специалности.
Предвидени са и над 36 милиона лева за осигуряване на учебници, помагала, както и достъп до електронно четими учебници за учениците от първи до седми клас.
Децата и учениците ще получат еднократно полагащите им се доставки по схемите "Училищно мляко" и "Училищен плод".
Водещи
-
Кирил Петков: Пеевски не може да проходи и 30 метра сред хората
Борисов се крие зад болни колене, каза бившият съпредседател на ПП-ДБ
20.09 | 17:40
-
Големи слънчеви изригвания предизвикват мощни магнитни бури на Земята
НАСА предупреждава за необичайно активен слънчев цикъл
20.09 | 17:20
-
Зеленски обяви предстояща среща с Тръмп
Украинският президент планира разговор за гаранции за сигурност и санкции срещу Русия
20.09 | 17:01
Най-четени
-
ЕК одобри 19-ия санкционен пакет срещу Русия
Предстои страните членки да обсъдят новите мерки, които трябва да бъдат приети единодушно
20.09 | 09:59
-
Служители на БНТ обявиха стачна готовност
Те искат повишение на възнагражденията с близо 30 на сто и подобряване на условията на труд
20.09 | 11:40
-
Поредна мистериозна смърт на топмениджър в Русия
50-годишният Александър Тюнин - главен изпълнителен директор на АД НПК „Химпроминженеринг“,...
20.09 | 11:20
-
Откриха тялото на мъж в Белащица с порезни рани
Задържан е психично болният съсед на жертвата
20.09 | 10:20