По-висок успех на матурата по английски език, очакват зрелостниците 19.05 | 14:52
Учениците определиха английски език като най-лесен
Английският език отново се оказа един от най-предпочитаните предмети на провеждащия се днес втори държавен зрелостен изпит.
Изучаването на английски език от първи клас и кандидатстването в чужбина - това са основните мотиви, които зрелостниците посочиха, за да изберат този предмет сред останалите възможни.
Като резултат учениците очакват дори по-висок успех на матурата по английски, отколкото на матурата по български език, която беше задължителна.
iNews.bg събра мнението на полагащите днес втора задължителна матура в столичното 2 СОУ. Повечето от тях завършват езикови паралелки с английски език. Преди два дни се проведе държавният зрелостен изпит по български език и литература.
На излизане от изпита Мартина Тодорова сподели, че ще кандидатства в Англия и това е само един от многото изпити, които й предстоят да положи.
Петър и Габриела коментираха, че учат английски от 12 години и това е предметът, който най-много им се отдава.
А Йоана Попова бе категорична: "Матурите по език са най-добрият избор".
Според Ива Апостолова няма по-лесен предмет от английския език.
Петър Тодоров дори сподели вижданията си за резултатите от матурите: " Очаквам с единица, единица и половина по-добри резултати по английски, отколкото по български език".
Английският език затруднил обаче повече учениците, за разлика от българския език и литература, тъй като по втория предмет се наложило да полагат много повече усилия. Според тях този изпит е по-сложен.
Почти всички коментираха, че подготовката за матурите в училище не е достатъчна, затова и се наложило да посещават целогодишно частни уроци или курсове.
Всеобщото мнение на анкетираните бе, че няма да използват втората матура за кандидатстване във висше учебно заведение поради една проста причина - всички ще кандидатстват в чужбина.
Резултатите от зрелостните изпити се очаква да бъдат изнесени след най-малко 20 дни.
Водещи
-
КЗК отчита задържане на цените и повече промоции при основните храни
В същото време секторният анализ констатира наличие на сериозни проблеми по веригата...
05.01 | 18:00
-
Скопие: Очакваме признаване на македонския език от България
"Вместо необосновани коментари, очакваме европейско поведение от нашия съсед, включително...
05.01 | 17:40
-
Новият лидер на Венецуела Делси Родригес положи клетва като държавен глава
Церемонията се състоя в Националното събрание (парламента) на държавата в Южна Америка в 14...
05.01 | 16:59
Най-четени
-
Заплатите вече са в евро без подписване на анекси към трудовите договори
Данъците - декларирани в лева, заплащани в евро
05.01 | 14:15
-
Безплатните ваксини срещу причинител на рак са отново налични
Повече информация е достъпна на специализирания сайт за имунизациите "ПлюсМен“.
05.01 | 12:30
-
От днес банките обменят левове в евро безплатно
Същата услуга ще извършват и в клоновете на "Български пощи“, които тази сряда ще изплатят и...
05.01 | 11:15
-
За пръв път от 10 години София е по-предпочитано име от Виктория сред новородените момиченца в България
По данни на НСИ за 2025 г. София, Мария и Виктория държат топ 3 на най-предпочитаните имена за...
05.01 | 13:15