Правителството готви чистка в държавните структури 28.09 | 09:29
Съкращенията не са самоцел, просто искаме по-евтина администрация, която работи по-добре, каза Томислав Дончев

Правителството се подготвя за чистка в държавните ведомства. Не става дума обаче за уволнения на неудобни или провинили се служители, а за оптимизация на структурите. Това стана ясно от думите на вицепремиера Томислав Дончев. "Ще има промени в държавната администрация”, заяви той пред Нова телевизия. Дончев обаче уточни, че съкращенията на държавни служители са възможни с цел оптимизиране на административните услуги.
"Съкращаването на хора не е самоцел. Трябва да се оптимизира реда в общата администрация. Не във всяка служба има нужда от отделно звено или от отделен човек. Практиката в развитите държави и в техните администрации показва, че е хубаво да се създадат или на национално, или на регионално ниво звена, които пак да бъдат държавни, и които да предоставят услуги на всичките администрации. Практиката показва, че от това се повишава и качеството, падат разходите, свързани с административното обслужване. Дали това може и ще доведе до съкращаване на хора е напълно възможно”, обясни Дончев. И допълни, че голямата цел на правителството е администрацията да струва по-малко пари и да работи по-добре.
Във връзка със скандалите около оръжейните заводи "Емко” и "Дунарит”, Дончев заяви, че това е икономически конфликт, който се преформатира в политически. "В този смисъл в него не е редно да се заема страна. Ако го направя, бих искал да е тази на закона. По отношение на "Емко” искрено се надявам всички изисквания по закон да бъдат спазени, да бъде върнат лицензът и предприятието да работи”, коментира той.
Водещи
-
Михаил Крутихин: Путин не може да бъде принуден да прекрати войната чрез икономически лостове
Единственото, което може да спре поевтиняването на петрола и да стимулира поскъпването му, е...
12.04 | 15:00
-
Започва инициатива "Великденска кошница"
Ще има ли месо, яйца и козунаци на достъпни цени?
12.04 | 14:00
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Протестиращи в Бургас искат летището да работи кръглогодишно
От своя страна кметът Димитър Николов отбеляза, че извън сезона има само един полет - до...
12.04 | 10:20
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Почина канадският режисьор с български корени Тед Кочев
Негово дело е лентата "Рамбо: Първа кръв"
12.04 | 10:40