Правителството отпуска 5 млн. лв. на МВР за бежанците 16.09 | 14:33
Средствата са за дейностите на Държавната агенция за бежанците
Кабинетът одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на вътрешните работи в размер на 5 млн. лв. Средствата са за дейностите на Държавната агенция за бежанците - хранене, охрана на бежанските центрове и текуща издръжка.
В този бюджет са предвидени средства и за оборудване на Междуведомствен координационен център за противодействие на контрабандата и контрол на движението на рискови стоки и товари.
Освен това е променен Устройствения правилник на Агенцията за бежанците. Според промените 100 служители от администрацията на МВР ще бъдат прехвърлени към агенцията.
Увеличаването на персонала на агенцията е финансово осигурено до 14 юни 2016 г. от Европейската комисия на основание на подписано на 29 май 2015 г. споразумение за изпълнение за срок от една година на "План за спешни мерки" по Фонд "Убежище, миграция и интеграция".
Водещи
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
-
Опасни ли са мокрите кърпички за почистване?
21.12 | 17:20
-
Първан Симеонов: Президентът е добре да изчака до лятото за своя партия
По думите му новоучредената партия "Трети март", която заявява, че приема президента Радев за...
21.12 | 17:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45