Представиха на екоминистерството проекта за новата кабинка в Банско 04.01 | 17:01
Нено Димов се срещна с представители на концесионера „Юлен“
Министърът на околната среда и водите Нено Димов се срещна днес с кмета на община Банско Георги Икономов и с представители на концесионера на "Ски зона Банско" - "Юлен" АД. На министъра бе представен идейният проект за втори лифт, който преди дни концесионерът показа в медиите.
От компанията заявиха пред Димов, че ще наемат проектанти, които да определят по геодезичен начин точното трасе за втори кабинков лифт в "Ски зона Банско" и да изготвят мотивирано предложение. Като следваща стъпка, концесионерът предвижда да се обърне към кмета на община Банско с искане за започване на процедура по изготвяне на Подробен устройствен план (ПУП), който подлежи на екологична оценка.
Участниците в срещата увериха министър Димов, че ще бъдат спазени всички процедури, предвидени в екологичното законодателство.
Водещи
-
Рюте: Съюзниците от НАТО са следващата мишена на Русия
Той произнесе реч Берлин, в която посочи, че прекалено много съюзници от военния алианс не...
11.12 | 18:45
-
След промените в Конституцията: Кой е в "домовата книга"?
Ето измежду кого трява да избира президентът
11.12 | 18:30
Най-четени
-
ИТН с изявление след обявената оставка на кабинета
Тошко Йорданов предупреди, че решението за разпадане на управлението носи последици,...
11.12 | 14:45
-
Радостин Василев: ИТН или БСП да гласуват за падането на правителството
Василев отправи критики и към ДПС, подчертавайки, че „не трябва да се спекулира с етническата...
11.12 | 11:15
-
Кабинетът „Желязков“ подаде оставка
Това се случва след многохилядни протести в редица населени места в България и чужбина
11.12 | 14:17