Президентът пак критикува правителството за действията му срещу епидемията 15.05 | 10:57
На кабинетът му липсва програма за изход от икономическата ситуация, добави пък Йотова

Здравната криза предизвика социалната и икономическа криза. Още в началото на пандемията настоявах мерките да отговарят на три критерия – навременност, достъпност и безвъзмездност.
Това каза президентът Румен Радев на откриването на кръгла маса на тема "Социални и икономически измерения на кризата COVID-19. Европейски опит и България”, цитиран от БГНЕС.
На откриването присъства и вицепрезидентът Илияна Йотова, която бе категорична, че на правителството му липсва програма за изход от икономическата ситуация, породена от COVID-кризата. Важно е да има втори щаб – икономически, предложи тя и добави, че т.нар. Икономически съвет към министър Емил Караниколов не се е събирал от миналата година.
Президентът Радев каза още, че българите излизат от състоянието на хипноза и питат какво се е случило реално, какви са пораженията и как ще продължи животът след това.
"Тази дискусия отваря врата към важната тема България след коронавируса”, заяви Радев и посочи, че е много важно мерките да бъдат адекватни.
Според него те обаче са неадекватни и на това се дължи задълбочаване на бедността.
Водещи
-
Изтече чат на високопоставени представители на правителството на САЩ
Ето какво пише в него
25.03 | 21:00
-
Заснеха мистериозна синя спирала в небето над Европа (ВИДЕО, СНИМКИ)
Кадри на спиралата, заснети на 24 март, бяха изпратени от различни точки на Стария континент
25.03 | 20:45
-
Кметът на Петрич: Няма злоупотреба с евросредства
Димитър Бръчковbуточни, че Общината започва да събира документи и доказателствата в своя...
25.03 | 20:15
Най-четени
-
Народен лечител >> Благовещение: Излизайте с десния крак и с пара в джоба за късмет
Изчистете дома си и пречистете със светена вода, светва Слав Херлев
25.03 | 13:30
-
"Унижавам и мачкам всички безполезни роби!" Това пише Габриела Сашова, обвинена в изтезаването на животни
Засега водещата версия е, че са ги взимали от обяви за осиновяване в интернет. Разследването...
25.03 | 10:30
-
90% от българите бързат да купят имот преди влизането в Еврозоната
Различни възрастови групи - различно поведение
25.03 | 09:59