Приятели, близки и колеги на пострадалите метеорологични наблюдатели на връх Мургаш организират протест 18.03 | 08:59
Протестът ще се състои в 18:00 ч. пред Съдебната палата в София под мотото „Справедливост за Руми и Жоро от Мургаш!“.

Приятели, близки и колеги на пострадалите метеорологични наблюдатели на връх Мургаш организират протест с искане за справедливост за Румяна и Георги Златанови, които бяха нападнати и бити по особено жесток начин през нощта на 8 срещу 9 март 2025 г. на работното си място.
Мъжът, който ги нападна и ги малтретира, беше пуснат под домашен арест, с мотив, че не може да се укрие. Правят се опити да се омаловажи извършеното от него престъпление, тъй като е с психиатрично разстройство. Отрича да е извършил това, в което е обвиняем.
Протестът ще се състои в 18:00 ч. пред Съдебната палата в София под мотото "Справедливост за Руми и Жоро от Мургаш!".
ещу решението на Софийски районен съд за пускането под домашен арест на нападателя на Румяна и Георги Златанови, метеорологични наблюдатели във високопланинската синоптична станция на връх Мургаш! Протестираме срещу опита да се омаловажи тежестта на престъплението срещу тях! Настояваме за бързо разследване и справедлив процес с максимална присъда за нападателя на Румяна и Георги Златанови! Настояваме за прозрачност на хода на разследване на престъплението", заявяват близките и приятелите на двамата пострадали метеоролози.
Водещи
-
Прокуратурата повдигна обвинение на 18-годишния младеж, блъснал петима в Слънчев бряг
Инцидентът се случи на 14 август около 14:00 часа на алея между хотелите "Олимп" и "Мелия" в...
15.08 | 18:00
-
През нощта облачността ще намалява и над по-голямата част от страната ще е предимно ясно
Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30°.
15.08 | 17:40
-
Доналд Тръмп е на път за Аляска
„High Stakes!!!“ написа Тръмп в Truth Social, малко преди да напусне Белия дом.
15.08 | 17:20
-
Васил Терзиев подготвя доклад за закупуване на още 20 нови камери, след като тази нощ шофьор заби автомобила си в автобус
"Тежка катастрофа от тази сутрин отне човешки живот и рани хора. Искрени съболезнования за...
15.08 | 16:59
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
Мартин Елвиса помага в търсенето на новия "Ерген" на България
Кастингът отдавна е отворен и вече има доста мераклии, които искат да влязат в ролята.
15.08 | 14:00
-
Мъж предизвика пожар в Монтанско
Обгорели дървени и тухлени кошари, 20 дка ниска тревна и храстова растителност.
15.08 | 13:15