Провал на старта на САПАРД 23.01 | 13:55
Делото не успя да започне в съда
Делото за "изпирането" на 7,5 млн. евро по програмата САПАРД не успя да започне днес в Специализирания съд. Причината е, че обвиненият в нарушение бизнесмен Марио Николов не е призован редовно.
Той не е бил открит на адреса му, на който се е оказало, че не живее от месеци. На друго негово местоназначение също се е оказало, че не пребивава повече от две години.
Пред съда днес не се яви и адвокатът на Николов – Менко Менков, както и съпругата на бизнесмена – Мариана. Двамата също не са били призовани редовно. Менков е бил търсен включително и по телефона, и на имейл.
Освен Николов и съпругата му се оказа, че нередовно са призовани и други от подсъдимите. Тези, които бяха в залата пък, не са получили обвинителния акт в законовия седемдневен срок, което също се превърна в причина за отлагане на процеса, отбелязва БТА.
Съдът реши неявилите се да бъдат издирени до краен срок 26 февруари. Ще бъдат поискани справки и за това дали са напускали страната и дали не се намират в някой от затворите у нас.
Върховният касационен съд зачете решението на главния прокурор процесът да бъде възобновен. Преди това Софийският апелативен съд призна подсъдимите Марио Николов, Людмил Стойков, Мариана Николова, Анна Шаркова, Иван Иванов и Валентин Ангелов за невинни.
Първоначално прокуратурата протестира оправдателната присъда, но прокурорът Стойчо Ненков оттегли несъгласието в частта му срещу Марио Николов и Людмил Стойков. Така двамата бизнесмени бяха оправдани.
Водещи
-
Издирваната „криптокралица“ Ружа Игнатова може все още да е жива, твърди резследване
Ружа Игнатова беше харизматичната съоснователка на OneCoin – криптопонци схема, която е...
25.01 | 18:00
-
Топ астрологът Павел Глоба със стряскаща прогноза за България (ВИДЕО)
Най-сериозните събития в страната, когато тя може да се окаже на ръба на разкол ще бъдат през...
25.01 | 17:40
-
Станишев призна: Възможно е БСП да не мине 4%-ата граница на изборите за НС
Имаме специфична позиция в Борда за Газа - Николай Младенов е върховен представител, и това би...
25.01 | 17:00
-
РИОСВ пломбира линията за ПДЧ на "Кроношпан" във Велико Търново
Преди еколозите да влязат в завода, линията за ПДЧ беше спряна доброволно, защото изтече...
25.01 | 16:40
Най-четени
-
Нинова: Не беше сега моментът Радев да се появи на политическата сцена
Опашка от службогонци се нареди зад него, смята тя
25.01 | 12:00
-
Слави Василев: Радев ясно е изразил позициите си за еврото и Украйна, ще покаже пълния си потенциал
Той ще стане мишена на всички и за всичко, заяви политическият анализатор
25.01 | 14:00
-
Осем изпълнители продължават в националната селекция за "Евровизия 2026"
Керана и Космонавтите, Михаела Маринова, Молец, Роксана, DARA, Innerglow, MONA и Preyah...
25.01 | 11:40
-
Станишев призна: Възможно е БСП да не мине 4%-ата граница на изборите за НС
Имаме специфична позиция в Борда за Газа - Николай Младенов е върховен представител, и това би...
25.01 | 17:00