Прогноза за времето през януари 2025 година 31.12 | 14:00
Най-ниските температури ще са между минус 20° и минус 15°

Януари 2025 година ще донесе истинска зима в България със средни температури около нормалните за сезона, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
В Северна България и високите полета средномесечните температури ще се движат между минус 2 и 1 градуса. Черноморието, Горнотракийската низина и долината на река Струма ще се радват на малко по-високи стойности - от 0 до 4 градуса, докато в планинските райони живакът ще показва между минус 10 и минус 3 градуса.
Очакват се екстремно ниски температури през първия месец на новата година, достигащи между минус 20 и минус 15 градуса в по-голямата част от страната. По Черноморието ще бъде относително по-меко с минимални стойности между минус 10 и минус 5 градуса. Максималните температури ще варират между 10 и 15 градуса.
Според прогнозите, месечната сума на валежите ще надхвърли нормата от 30-70 литра на квадратен метър.
Развитие на времето през месеца
Началото на януари ще зарадва българите с топло и предимно слънчево време, съпроводено от краткотрайни сутрешни мъгли в низините. Съществена промяна се очаква на 4 и 5 януари, когато ще се увеличи динамиката на атмосферните процеси, водещи до валежи и понижение на температурите.
Второто десетдневие ще бъде под влияние на средиземноморски циклони, които ще донесат обилни снеговалежи и температури под обичайните.
През първите дни от третото десетдневие ще е спокойно, антициклонално; на места в равнините мъгливо. Температурите относително ще се повишат. През втората половина от периода се повишава вероятността за валежи и за значително понижение на температурите.
Водещи
-
Пламен Димитров: Протестите не са цаката, но така се чува гласът ти
Пламен Димитров напомни, че разходната част на бюджета за 2025 година е 97 милиарда лева, а...
15.05 | 11:45
-
Зам.-кметът по финанси на София с предложения за решаване на проблемите в градския транспорт
Решенията са ясни, но изискват политическа воля за консенсус, според Василев.
15.05 | 11:28
-
Михайлов: Призовавам президента да влезе в НС и да разбута кочината
Във връзката със стачката на градския транспорт в София той заяви, че проблемът идва от...
15.05 | 10:59
-
Ивайло Мирчев: Радев натисна ядрения бутон с референдумa
Депутатът от "Да, България" направи и паралел между искането за референдум и про-руските...
15.05 | 10:45
Най-четени
-
„Възраждане“ със съвет към президента Радев
От партия "Възраждане" заявиха, че са изчакали да видят дали ще има институционален отговор от...
15.05 | 09:59
-
Протестът на наземния градски транспорт в София под наслов "Достоен труд – достойно заплащане!
Учебният процес
15.05 | 10:30
-
Президентът подписва стратегическо партньорство с Япония в Токио
Икономически акцент на посещението
15.05 | 08:51
-
Протестиращ в София: Заплатата ми е "гола вода"
"Ако няма извънреден труд е просто трагедия".
15.05 | 09:30