Прокуратурата живна - образува дело за смърт по непредпазливост след драмата с Личкана 21.07 | 14:15

Районна прокуратура под тепетата е образувала досъдебно производство за причинена смърт по непредпазливост, след като вчера задържания Ангел Личканов - Личкана почина в килия в следствения арест на Пловдив. 56-годишният мъж вчера е издъхнал, като по първоначални данни причината за смъртта е масивен инфаркт. Разследването е срещу неизвестен извършител.
След като бе разпространена вестта за смъртта на Личканов, първоначално близките му и адвокатът му Стоян Донков я опровергаха. В последствие обаче Донков е повикан в ареста, където официално му е съобщено за смъртта на подзащитния му. Дъщерята на починалия - Христина Личканова излезе с гневен пост , в който насочи обвиненията си към прокуратурата, че не са реагирали на предупрежденията на лекарите , че Личкана е "със запушена артерия и се нуждае от спешна реанимация". "Той не е откаран в болница. Ние стояхме с лекарствата пред ареста и не ни пуснаха. Адвокатът му в 17.30 часа се обади в ареста, откъдето му казаха че Ангел Личканов е жив и здрав. А дали е бил?! Това не може да се нарече естествена смърт!" , категорична е Христина Личканова.
Миналия петък Личканов е получил микроинфаркт и е бил в болница. След това е изписан. Вчера сутринта отново се е почувствал зле.
"На 20 юли 2023 г. с разпореждане на наблюдаващ прокурор от Районна прокуратура Личканов е бил транспортиран до лечебно заведение на преглед и оказване на медицинска помощ във връзка със здравословни оплаквания. Датата, часът, лечебното заведение и медицинския специалист , който да извърши прегледа са били предварително посочени от защитника на Личканов в молба до прокурора. След извършен преглед той е бил върнат в следствения арест, където по-късно е починал" съобщават от Районна прокуратура.
По досъдебното производство са извършени незабавни действия по разследването - оглед, разпити на свидетели, както и е назначена съдебномедицинска експертиза за установяване на причината за смъртта. Действията по разследването продължават, коментират от държавното обвинение.
Водещи
-
Над 25 къщи са изпепелени вече в бургаската вилна зона
Живущите в цялото вилно селище продължават да се евакуират
14.07 | 14:20
-
Съпругата на Коцев: Не ми дадоха да се свържа с адвокат
Преживях няколко шока, разказа Камелия Коцева
14.07 | 14:10
-
От МВР обясниха защо са арестували вицепрезидента на КНСБ
АМ "Тракия" се води високоскоростен път и по никой закон у нас не се допуска тя да бъде...
14.07 | 14:00
-
Пламен Димитров за ареста на протеста на "Тракия": Необосновано полицейско насилие
Tой обяви, че е имал няколко разговора с министъра на вътрешните работи Даниел Митов
14.07 | 13:50
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59