Проливният дъжд пак затвори път в пловдивско 28.09 | 14:20
Подготовката за зимата продължава, съобщи шефът на АПИ
Проливният дъжд от тази сутрин, който заля райони на изток от Пловдив, отново е затворил пътят между Садово и Поповица. Вчера вечерта отсечката беше наводнена и движението по нея беше спряно, но около полунощ ситуацията се е нормализирала и автомобилите са били пуснати. Рано тази сутрин обаче изсипалият се проливен дъжд отново е залял пътя и той е бил затворен, съобщи шефът на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) Лазар Лазаров.
В момента ситуацията там продължава да е тежка и движението на автомобилите е пренасочено към магистрала "Тракия". Въпреки изградените диги в района, проливният дъжд продължава и съоръженията не могат да поемат изцяло водата, стана ясно от думите на Лазаров. Затворената отсечка възпрепятства движението към Хасково, тъй като това е основен път към този град. Отклоняването на колите и камионите към магистралата ще продължи до нормализирането на обстановката.
Междувременно от АПИ продължават с подготовката на републиканската пътна мрежа за предстоящата зима, каза още Лазаров. На много места в страната продължават укрепванията на подпорни стени и мрежи. Според шефът на Агенцията служителите й все още не са приключили с набелязаните дейности по обезопасяването на пътната мрежа и работата им ще продължи.
Водещи
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
-
Опасни ли са мокрите кърпички за почистване?
21.12 | 17:20
-
Първан Симеонов: Президентът е добре да изчака до лятото за своя партия
По думите му новоучредената партия "Трети март", която заявява, че приема президента Радев за...
21.12 | 17:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45