Промени в движението заради голямото завръщане днес 26.05 | 10:00
Очаква се интезивен трафик

Заради очаквания интензивен трафик от Гърция към България - от 11 до 21 часа днес се въвежда промяна в организацията на движението между Симитли и Благоевград, предупреждават от АПИ.
Камионите над 12 тона няма да могат да пътуват в посока граничен пункт "Кулата", а в посока София ще могат да се движат само в дясната лента на главен път Е-79.
Останалите превозни средства, пътуващи към Кулата, след кръговото кръстовище при пътен възел "Благоевград-юг" ще се пренасочват по обходен маршрут - през село Железница и Симитли, където отново ще се включат към главен път Е-79.
Така всички автомобили, които влизат в страната ни от ГКПП "Кулата" към София ще могат да използват и двете ленти в отсечката Симитли- Благоевград, където се образуват най-големите задръствани.
До 20 часа днес по автомагистрала "Тракия" в посока Бургас от 5 километър до 23 километър е ограничено движението на камиони над 12 тона, предупреждават още от АПИ.
От там дават подробности и за организацията на движение по автомагистрала "Хемус" заради ремонтнo-възстановителни дейности по тунели "Топли дол" и "Правешки ханове" и предвид очаквания засилен трафик:
- За посока град Варна - днес от 16 до 21 часа: спиране на моторни превозни средства, предназначени за превоз на товари с технически допустима максимална маса над 12 тона, като тежкотоварното движение се отклонява по републикански път до пътен възел "Яна", където ще изчакват на място.
- За посока град София - днес от 16 до 21 часа: ограничаване на движението за камиони над 12 тона и осигуряване на обходен маршрут от пътен възел "Ботевград" до пътен възел "Витинска река".
- За посока град София на 26.05.2024 година:
1. В тунел "Топли дол" се обособят две ленти за движение в посока София и една лента за движение в посока Варна;
2. Сваляне на цялото движение от автомагистрала "Хемус" при пътен възел "Правец" в посока Варна и връщане на "Хемус" при пътен възел "Осиковска Лакавица";
3. В тунел "Правешки ханове" се обособяват две ленти за движение в посока София.
Водещи
-
АПИ: Продължават ремонтите на АМ „Хемус“. Шофирайте внимателно!
Дейностите ще продължат от 18 до 20 юни в няколко участъка
17.06 | 17:59
-
Отложиха делото срещу Димо Алексиев
Защитата на актьора иска експертиза на записите от боди камерите на полицаите, заради съмнения...
17.06 | 17:20
-
„Галъп“: Ако изборите са следващата неделя, ГЕРБ е първа сила, следват ги „ДПС-Ново начало“
Второто място в проучването се заема от "ДПС–Ново начало" - с изразена подкрепа от 15,7%.
17.06 | 16:59
Най-четени
-
Шокиращи кадри от българска ферма, част от най-голямото световно разследване на индустриалното отглеждане на кокошки в клетки
Призив към институциите за действие
17.06 | 10:59
-
Арестуваха българи, заключили 11-месечното си бебе на тераса в Солун и заспали
Родителите на 11-месечното бебе – български граждани – са били арестувани
17.06 | 11:57
-
Внимание, родители: Лекари алармират за нова опасност сред децата - „текст нек” синдром
Диана е на 17 години. Зависимостта ѝ към мобилния телефон я нарежда сред подрастващите,...
17.06 | 11:30