Протестиращи очакват президентът да ги покани на среща 27.02 | 20:07
В Благоевград се умориха от протести

Очаква се тези дни организаторите на протестите на всички протестиращи в общо 24-те града в страната, да бъдат поканени в Президентството на среща. Това съобщи организаторът на протестите в Благоевград Людмила Манова, предаде агенция "Фокус".
Около 50 души присъстваха тази вечер на протеста в Благоевград.
Манова отдаде слабото присъствие на протестиращите на факта, че те вече са изморени от протестните действия, но ги призова да не отказват точно на финалната права.
Тя каза, че вече има индикации, че исканията на протестиращите са възприети съвсем на сериозно, защото те са били обосновани законово от специалисти, които са работили неуморно по тях два дни и две нощи.
Протестиращите настояват за анулиране на договорите с монополите, които са законово постижими в този момент при липса на министри, като се сезира прокуратурата.
Друго останало искане е подменяне на всички поднормативни актове, които създават привилегии на монополите, като така наречените такса мощност за изграждане на съоръжение за присъединяване на ниско, средни и високо напрежение.
Протестиращите искат също да се направи пълно разследване на дейността на Министерски съвет за получените приватизационни сделки, концесии, облигационни заеми, усвояване на Евро фондове и заменки.
Водещи
-
Проливни дъждове и гръмотевици в събота, на места - градушки
Дневните температури ще са между 28 и 33 градуса
28.06 | 09:00
-
"Галъп": Президентът дебне в засада
Знамената на т. нар. партии от демократичната общност изгарят едно след друго, казва...
27.06 | 17:59
-
Гуцанов: Най-важно е сляпо-глухите хора да бъдат приобщени чрез социалните предприятия
По думите на министъра приобщаването на тази група може да стане чрез социалните предприятия,...
27.06 | 17:40
Най-четени
-
Проливни дъждове и гръмотевици в събота, на места - градушки
Дневните температури ще са между 28 и 33 градуса
28.06 | 09:00
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
Радев пита: Къде са парите – за свлачища, язовири
На въпрос дали критиките му са насочени към лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, Радев...
27.06 | 14:15