Протестиращи пред АФП: ЕС да вземе отношение към случващото се в България 03.09 | 12:56
След 13 години страната ни остава остава най-бедният и най-корумпиран член на Съюза, сочат данните на Transparency Internationa

Европейският съюз да заеме позиция по отношение на ситуацията в страната. За това са настоявали много от протестиращите вчера в София, които са говорили с представители на АФП, отразяващи ситуацията в столицата, предаде БГНЕС
Специалните части за борба с безредиците, охраняващи българския парламент, претърпяха димни бомби, части от пейки и павета, както и камъни в сряда, след като последните два месеца на антиправителствени протести имаше обрат. В сряда поне 55 души бяха ранени и близо 100 арестувани по времена антиправителствените демонстрации, пише АФП в материал за протестите в София от вчера.
Митингът пред парламента бе краят на дълъг, напрегнат ден, в който беше предложен спорен проект за нова конституция в опит да сложи край на протестите, призоваващи премиера да подаде оставка заради предполагаема корупция и защита на олигарси.
Организаторите, които настояват, че митингите трябва да бъдат мирни, заявиха, че не знаят кой е хвърлил бомбичките към полицаите. Служители на Спешна помощ разказват за най-лошият си ден от години насам, в който служителите на болницата съобщават за 37 полицейски служители и още 18 души, включително няколко журналисти.
Полицията съобщи, че е арестувала 60 души по време на вечерни сблъсъци, което доведе до общо 95 ареста.
Тринадесет години след присъединяването си към ЕС България остава най-бедният и най-корумпиран член, според индекса за възприемане на корупцията на Transparency International.
Водещи
-
България към РСМ: Консенсусът в ЕС е непроменим, време е за изпълнение на ангажиментите
България изразява нарастваща загриженост относно продължаващото неизпълнение от страна на...
02.09 | 17:59
-
Инцидентът с трамвай: Щетите са за 50 000 лв., ще санкционират ватмана
По думите му не е редно ватманът да слиза да си купува кафе, но това е честа практика.
02.09 | 17:40
-
Реджеп Ердоган: Путин и Зеленски все още не са готови за лидерска среща
Загриженост за ситуацията в Газа
02.09 | 17:20
-
Здравните власти в Румъния регистрират съществено нарастване на случаите на COVID-19
Националният институт за обществено здраве съобщи, че през седмицата 18-24 август са били...
02.09 | 16:45
Най-четени
-
Южнокорейският рапър и певец Psy е арестуван
47-годишният музикант поднесе извинение след ареста си по подозрение в незаконно придобиване...
02.09 | 10:30
-
НОИ превежда майчински и болнични
Ще бъдат захранени и сметките на хората с временна нетрудоспособност /в болнични/
02.09 | 11:59
-
Терзиев: Ще изискам спешни мерки за гарантиране на безопасността на градския транспорт
"Гражданите трябва да се движат спокойно и с доверие, че системата работи за тяхната...
02.09 | 11:15
-
Министър Вълчев предлага учебният ден да започва по-късно
Предизвикателства с двусменното обучение
02.09 | 14:00