Проф. Любомир Халачев е новият ректор на НАТФИЗ 14.11 | 13:00
Има над 100 късометражни филма, награди на български и международни фестивали

Проф. Любомир Халачев е новият ректор на Националната академия за театрално и филмово изкуство (НАТФИЗ) "Кръстьо Сарафов", съобщи БНР.
Любомир Халачев е роден на 14 февруари 1950 г. Завършил е ВГИК-Москва през 1972г. От 1975 г. работи в студия "Време" като оператор и режисьор на документални и научно-популярни филми. Има повече от 100 късометражни филма, има награди на български и международни фестивали. Продуцент на филмите "Служение", "Образ невъзможен", "Духът на храма", "Атентатът", "Копнеж по нови неща", "Как Европа влезе в България", "Среща" и "Филип" на БНТ -2003, 2004г.
Бил е на специализация по документално кино през 1981 г. в Centro Sperimentale, Италия, и през 1984 г. във Франция.
През 1989/90г е бил зам.-директор на Българския културен център във Варшава.
В периода 1996 - 2004 г. е ръководител на катедра "Филмово и ТВ операторство и Фотография" във филмовата академия.
Той е доктор по изкуствознание. Работи като оператор и режисьор на документални и научнопопулярни филми. Има над 100 късометражни филма, награди на български и международни фестивали. Автор е на 6 книги в областта на киното и телевизията, много статии и разкази. Последната му книга e "Документалното кино - начин на живот".
Водещи
-
БАБХ започва масирани проверки по магазини, вериги и търговски обекти за агнешко месо, яйца и бои за яйца
"Българското агнешко ще е със син печат, което го отличава от вносното – с червен печат",...
07.04 | 13:18
-
Йотова: В целия свят се говори повече за оръжие
„Днес, когато в целия свят се говори повече за оръжие и се правят сметки как да се развиват...
07.04 | 12:59
-
МЗ пуска чатбот за проследяване на имунизациите
Функционалности, улесняващи гражданите
07.04 | 12:30
Най-четени
-
Протест срещу убийствата на пътя се провежда пред Съдебната палата в София
Предвидено е оттам протестът да мине през Министерството на правосъдието и парламента....
07.04 | 09:45
-
Ледено утро, ниски температури, студ и сняг в части на страната
Ето каква е обстановката в страната:
07.04 | 09:27
-
15 737 са чуждестранните студенти, които учат у нас през 2024 г.
През 2024 г. почти 9 000 чуждестранни студенти идват от страни извън Европейския съюз, а почти...
07.04 | 10:45
-
Андрей Райчев прогнозира с висока степен на вероятност предсрочни парламентарни избори в близко бъдеще
Гледната точка на Геновева Петрова
07.04 | 10:30