РЗС: Кирил Йорданов не е изнасял документи, а цели кашони 07.03 | 15:00
От партията настояват прокуратурата да се заеме със случая

РЗС обяви - Кирил Йорданов не е изнасял документи, а цели кашони. Това посочват от партията относно подалия вчера оставка варненски кмет.
През годините кашоните, куфарите и трезорите са били най-любимият му инструментариум, заради който той ставаше с дявола ортак, за да остане на власт, твърдят от РЗС.
В съобщение до медиите от партията заявяват, че ако България е правова държава окръжният прокурор на Варна досега трябваше да е образувал досъдебно производство за длъжностно престъпление по десетките сигнали срещу варненския кмет, внасяни през последните години в прокуратурата, и да е поискал мярка за неотклонение на Кирил Йорданов – задържане под стража.
Позорно и типично само за България е такива корумпирани типове да се изявяват по медиите, вместо да бъдат в следствените арести.
РЗС призовава българската прокуратура да се поучи от действията на гръцката спрямо кмета на Солун.
Лидерът на РЗС Яне Янев обвини Йорданов, че е изнасял документи от общината във времето, в което отлагаше решенията си за подаване на оставка.
Янев посочи, че над 50 сигнала са били подадени в оглавяваната от него Комисия за борба с корупцията по високите етажи на властта.
По думите на Янев с някои от действията на Йорданов община Варна е ощетена с 1 млрд. лева.
В отговор на обвиненията Кирил Йорданов посочи, че нито един документ не е изнесен от община Варна и допълни, че от години е въведено 24-часово видеонаблюдение на всички входове и изходи на сградата.
Водещи
-
Последно сбогом с Енчо Пиронков
Десетки близки, приятели и почитатели на художника го изпратиха в последния му път
30.06 | 16:30
-
ЕС удължи санкциите срещу Русия с още шест месеца
Досега са приети 17 пакета антируски санкции
30.06 | 16:15
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Габриела Руменова: Невинаги китайските стоки са опасни и проблемни
Много китайски производители произвеждат за целия свят и се съобразяват с изискванията на...
30.06 | 15:45
Най-четени
-
Жена с над 2,50 промила алкохол се удари в дървен цветарник
По случая е започнато разследване.
30.06 | 11:59
-
Кирил Петков: Подадох оставка като депутат
Няма да се кандидатирам за ръководството на „Продължаваме промяната“, посочи той
30.06 | 13:05
-
Държавите от еврозоната решават дали курсът лев-евро да остане същият
Още един ключов ден по пътя ни към еврото
30.06 | 08:59