Радев инсталира известна журналистка от bTV за член на СЕМ 09.05 | 19:31
Габриела Наплатанова е съпруга на полк.Николай Русев, командир на авиобаза "Граф Игнатиево", считан е за най-близкия приятел на Румен Радев

Държавният глава назначи Габриела Наплатанова-Русева за член на Съвета за електронни медии, съобщиха от президентството. Тя ще заеме мястото на досегашния шеф на СЕМ Бетина Жотева, чийто мандат изтече в началото на май.
"На основание чл. 98, т. 7 от Конституцията на Република България във връзка с чл. 24, ал. 1 от Закона за радиото и телевизията, държавният глава Румен Радев подписа днес указ за назначаването на Габриела Наплатанова-Русева за член на Съвета за електронни медии от квотата на президента", се казва в съобщението от "Дондуков" 2.
Габриела Наплатанова има магистърска степен от Факултет по журналистика и масова комуникация на СУ "Св. Климент Охридски”, където завършва със специалност "Връзки с обществеността”, продължават с информацията от президенството.
В същия факултет е хоноруван преподавател в периода 2015 – 2017 г. Има обучения по програмата IREX на Държавния департамент на САЩ и Европейския център за сигурност "Джордж Маршал", както и участия в множество медийни програми на американската мисия в НАТО. През 2019 г. защитава дисертация на тема "Управление на медийните ефекти и медийните операции по време на въоръжен конфликт” във Военна академия "Г.С. Раковски”, факултет "Национална сигурност”. Старши репортер в "бТВ Медиа Груп", част от редакцията на "Новини и актуални предавания” от самото създаване на телевизията през 2000 г.
Отразява теми, свързани с вътрешната и външната политика на България, проблеми в сферата на сигурността и отбраната, въоръжени конфликти на Балканите, Ирак и Афганистан.
Автор е на няколко десетки документални проекти на външнополитически и военни теми, свързани с НАТО, киберсигурността, защитата на данните и проблемите на бежанците.
Носител на многобройни награди и отличия за журналистическата си работа и документалните си проекти в 25-годишната си телевизионна кариера. Владее английски, ползва френски и руски език. Омъжена с две деца, пишат от президентството.
Габриела Наплатанова е съпруга на полк.Николай Русев, командир на авиобаза "Граф Игнатиево", считан е за най-близкия приятел на Румен Радев.
Водещи
-
Асен Василев е петият заподозрян по делото "Коцев"
Софийският градски съд решава дали да остави в ареста кмета на морската столица
11.07 | 20:13
-
15 467 зрители са присъствали на стадион „Георги Аспарухов“ в четвъртък вечер
Двубоят между Левски и Апоел Беер Шева се оказа най-посетеният мач от първия предварителен...
11.07 | 18:00
-
До края на годината ще бъдат осигурени близо 200 единици различна техника за гасене на пожари
Сред тях са още 20 дрона за наблюдение, над 70 мобилни системи, различни видове пожарни, каза...
11.07 | 17:20
-
Експерт обяснява кога може да се придобие собственост по давност и как да се защитят правата пред Европейския съд
Права при наследени имоти
11.07 | 16:59
Най-четени
-
Борисов заяви, че всички държави завиждат на България за успехите
Борисов поздрави МВР за разбитата нелегална фабрика за цигари в Хасковско.
11.07 | 10:15
-
Вотът на недоверие не мина: Политически реакции, след като кабинетът „Желязков“ оцеля
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов
11.07 | 10:45
-
Павел: Вече мога да го обявя официално - за второ лято съм в Дуранкулак
Той застава рамо до рамо с Ралица Паскалева, с която вече снимат най-новите епизоди на...
11.07 | 12:45
-
Росен Желязков обеща помощ на Зеленски за възстановяването на Украйна след войната
Кредитен рейтинг и икономически перспективи
11.07 | 13:30