Радев се чу с Орбан преди да посрещне Зеленски 06.07 | 13:28
За телефонния разговор съобщи преди минути пресслужбата на държавния глава, докато в отсрещната сграда на булевард "Дондуков" се очаква да започне поредицата от срещи на украинския президент
Малко преди да се срещне с украинския президент Володимир Зеленски на българска земя, президентът Румен Радев се е чул по телефона с министър-председателя, заявил в интервю пред Bloomberg през март, че Украйна е обречена да загуби войната с Русия и затова няма нужда да ѝ се праща помощ: унгарският Виктор Орбан.
За телефонния разговор съобщи преди минути пресслужбата на държавния глава, докато в отсрещната сграда на булевард "Дондуков" се очаква да започне поредицата от срещи на украинския президент: с българското правителство, с лидери на политически партии, с журналисти.
"Държавният глава Румен Радев и министър-председателят на Унгария Виктор Орбан обсъдиха в телефонен разговор необходимостта от засилването на борбата с трафика на хора през външните граници на ЕС като най-ефективна мярка в противодействието на нелегалната миграция", информират от "Дондуков" 2.
"Двустранното партньорство в областта на енергетиката и възможността страната ни да окаже подкрепа за енергийната диверсификация на Унгария също беше обсъдено по време на разговора. Подчертани бяха и възможностите на страната ни за доставка на повече енергийни ресурси за Унгария след осигурения от България достъп до терминалите за втечнен газ на Гърция и Турция, въведеният в експлоатация интерконектор с Гърция и очакваното завършване на газовия интерконектор между страната ни и Сърбия до края на т.г.", пишат още оттам.
Водещи
-
Съдия Цариградска: Магистратите бяха дисциплинирани трайно и категорично с меки мерки
Докато не бъде разкрит тежкият криминалитет, осъществявал паралелно правосъдие, системата няма...
15.11 | 17:00
-
Владимир Левчев с нов роман
15.11 | 16:40
-
Спират туристи на границата с Гърция за неплатени глоби
Новата дигитална платформа се очаква да заработи до края на годината
15.11 | 15:59
Най-четени
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15
-
Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години
Това заяви Теменужка Петкова
15.11 | 10:00
-
Д-р Ненков: Кражбите в здравеопазването са на най-високо ниво
Бившият министър на здравеопазването коментира и случая с прегазеното куче Мая
15.11 | 11:00