Разбиха банда за трафик на проститутки към Гърция 18.03 | 16:39
Иззети са различни валути за над 320 хил. лева, коли и злато, петима отиват на съд

Групата, занимавала се с трафик на жени с цел сексуална експлоатация на територията на Гърция, е неутрализирана на 12 март 2020 г. Специализираната полицейска операция е осъществена от служители на ГДБОП и колегите им от териториалния сектор на дирекцията за района на Плевен и Ловеч, под ръководството и надзора на Специализираната прокуратура.
В хода на операцията на три адреса в Плевен и един в София, както и от банкови сейфове, ползвани от участниците, са иззети документи, свързани с престъпната дейност, компютърни конфигурации, мобилни телефони, над 320 хил. лв. в различна валута (50 хил. евро, 40 хил. долара, 170 хил. лв.), около 1 кг златни накити и други доказателства. Иззети са и 4 луксозни автомобила.
Според първоначалните данни участниците в групата набирали и склонявали жени от България да проституират в Гърция, транспортирали ги до там и контролирали дейността им на място.
Специализираната прокуратура привлече към наказателна отговорност петимата участници в престъпната схема Определени са им мерки за неотклонение "парична гаранция" в размер на по 20 000 лева. На единия от тях, който трайно е пребивавал в Гърция, е наложена забрана да напуска страната.
Водещи
-
Какво да правим, ако срещнем змия в двора или дома си?
Вижте съветите на ловеца на змии Дилян Георгиев
06.07 | 16:20
-
Вълчев: Изпитите след 7-ми клас трябва да се променят
Природни науки и повече практически задачи на НВО след 7-ми клас от следващата година
06.07 | 16:00
-
Тома Биков: Пеевски е във функцията на подкрепяща формация
"Възраждане", МЕЧ и "Величие" играят подгряващи на Румен Радев", твърди депутатът от ГЕРБ
06.07 | 15:30
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
Евгений Дайнов: Борисов въвежда Пеевски във властта лека-полека
Ако пасиансът им излезе, ние няма да сме всичките ДПС, но Пеевски ще ни е шефът
06.07 | 12:00