Разбиха престъпна група за контрабанда на цигари в София 14.09 | 20:39
При спецакция са задържани петима с 50 мастербокса незаконни цигари в с. Локорско

При специализирана акция на полицията и прокуратурата в столицата бе разбита организирана престъпна група за контрабанда на цигари. При акцията са били задържани 50 мастербокса контрабандни цигари с чужда марка, прекарани през границата в камион, пълен с чушки. Това съобщи главният секретар на МВР Георги Костов, цитиран от МВР.
Задържани са петима души, като доставката е открита в дома на единия от тях в софийското село Локорско.
Организираната престъпна група е действала с канал през една от съседните на България страни. Работата по разбиването й е продължила около три месеца,
"Като количество сме задържали и по-големи количества. Но тук не става въпрос само за заловеното количество, а и за доказателства за организирана престъпна дейност", каза главният комисар.
Задържаните цигари са преминали през границата, а укриването им е станало по стандартна схема с тапа, направена от чувалите с чушки, обясни Даниела Попова от Специализираната прокуратура.
"Камионът е бил пломбиран по надлежния ред и е преминал митническите проверки", допълни Попова. И обясни, че митническите проверки се правят по анализ на риска. Тепърва предстои за изясняване дали е правен физически контрол на камиона или не. Работата по случая продължава.
"Заради увеличението на цената на цигарите от догодина и забраната за носене на повече от 40 къса ръчно свити цигари, може да се очаква увеличаване на контрабандата", смята Георги Костов.
"Цигарите са рискова стока по отношение на контрабанда. С всяко повишение на цените, естествено нараства и рискът за контрабанда", каза още главният секретар на МВР.
Водещи
-
Митов:За мен това е чиста проба саботаж на въвеждането на еврото в България.
Министърът посочи, че до преди два часа искането на президента не е било внесено в парламента,...
12.05 | 17:59
-
Стотици кулинарни майстори ще участват във Фестивал на баницата във Врачанско
По традиция кулинарните шедьоври ще бъдат разделени в три категории - солена, сладка и...
12.05 | 17:40
-
Хотелиери и ресторантьори недоволни от ремонтите по пътя към морето
По този начин според организацията държавата работи за конкурентните ни съседни дестинации...
12.05 | 17:20
-
Прокуратурата разследва Конституционния съд за касирането на изборите
Наблюдаващият прокурор Виолета Марчева от отдел "Специализиран" на СГП е преценила, че има...
12.05 | 16:59
Най-четени
-
Алгафари за референдума: Баба Пена и бай Хасан не трябва да бъдат питани за еврозоната
Това заяви пиар експертът Нидал Алгафари по темата с референдума за еврозоната, иницииран от...
12.05 | 13:30
-
Няма българска череша и няма да има тази година, категоричен е доцент Димитър Сотиров
Овощар: Ако клиентите не купуват череши, търговците ще свалят цената
12.05 | 10:15
-
Румен Радев внася в НС предложението си за референдум за еврото
Партиите в парламента са на различни позиции
12.05 | 09:15
-
Красимир Вълчев: Проблемът с употребата на наркотици се задълбочава
Кампанията на МОН "Просто кажи "Не" е посветена на превенцията срещу зачестилите случаи на...
12.05 | 11:45