Разбраха се за безплатен електронен подпис за гражданите на ЕС 09.11 | 09:47
Гражданите на ЕС ще могат да потвърждават самоличността си онлайн, без да имат нужда от търговски доставчици

Гражданите на ЕС ще могат да потвърждават самоличността си онлайн, без да имат нужда от търговски доставчици. Това ще стане възможно чрез новия портфейл за цифрова самоличност. Временно споразумение за паневропейска рамка за този портфейл бе постигнато между страните членки и Европейския парламент. Той обаче ще бъде използван само на доброволна основа.
Споразумението гарантира на европейските потребители безплатен квалифициран електронен подпис. Такива подписи се ползват с най-голямо доверие и имат същия законен статут като саморъчните.
Чрез т.нар. "лично табло" потребителите ще могат да имат пълен контрол върху своите данни и да искат те да бъдат изтрити според Общия регламент за защита на данните. Гарантирано е и правото за използване на псевдоним, пше БНР.
Водещи
-
Тръмп заяви, че е готов да се срещне с Владимир Путин
В четвъртък, говорейки пред репортери в Овалния кабинет, Тръмп каза, че Путин не е длъжен...
08.08 | 12:30
-
Ръст е регистриран при производството на лекарствени вещества и продукти
По-значителен спад в преработващата промишленост е отчетен при производството на метални...
08.08 | 12:15
-
Държавата отпусна над 1,365 млн. лв. на Областната администрация София-град за стопанисване и управление на парк „Врана“
Въпреки това обаче, към този момент това не се е случило и паркът остава затворен.
08.08 | 11:59
-
Собственици на малки бензиностанции сигнализират за спрени доставки заради липса на биоетанол
Сериозен недостиг на бензин се наблюдава в България заради липса на биодобавка
08.08 | 11:15
Най-четени
-
Дебора: За мен пускането Георги за 10 000 лева е просто абсурдно
"Смятам, че това е подигравка не само за мен, а и за жените, които биват насилвани от мъжете...
08.08 | 09:15
-
Рачев: За този уикенд ни очаква доста топло и сухо време
Този юли е бил третият най-топъл юли от началото на измерванията
08.08 | 09:45
-
От днес, 8 август, цените на стоките и услугите в България трябва да са представени в две валути – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща –...
08.08 | 09:59