Разстрел в Слънчев бряг 03.06 | 09:21
Убиецът е задъжан, основната версия е любовна драма
Разстрел в Слънчев бряг. Убит е бизнесмен, който развивал дейност в курорта, в Несебър, Бургас и Нова Загора. Ранена е и жена. Стрелецът е задържан.
Убитият е Коста Николов, предаде БГНЕС. Основната версия за стрелбата пред хотел "Сън Вилидж” е класически любовен триъгълник, съобщават от МВР. По непотвърдена информация задържаният е бивш приятел на раненото момиче. Инцидентът е станал около 21:00 часа снощи.
Убитият е бизнесменът Коста Николов, който е собственик на близо 15 игрални зали на територията на Слънчев бряг, Несебър, Бургас и няколко в Нова Загора. Мъжът е разстрелян от упор с няколко куршума, ранена е и жената, която е била в лекия автомобил. Тя е откарана с линейка в бургаската болница за операция. В колата е имало още двама души, които по време на огледа са били разпитани от полицията. "Малко след 21:10 тази вечер е получен сигнал за простреляно лице пред входа на "Сън Вилидж", в западната част на Слънчев бряг. Посетено е веднага от полицейски патрули. Установено е, че е прострелян мъж роден през 1963 г., който е починал на място и млада жена, която е родена 1996 г., в тежко състояние. Тя в момента е в Окръжна болница Бургас”, заяви представителят на МВР Калоян Калоянов.
На място са установени множество гилзи от огнестрелно оръжие. Според информацията стрелецът е избягал с луксозен автомобил от местопрестъплението, което пък се намира до оживената главна улица в курорта. Районът, където е извършено престъплението, остана блокирана през цялата нощ, като тялото остана в луксозното возило на жертвата почти до сутринните часове. Иззети са записите от охранителните камери, каквито Слънчев бряг има от няколко години. Огледът продължава и днес.
Водещи
-
Турция върна в България мъж, обвинен за убийство
Експулсираното в България лице е издирвано за „умишлено убийство на партньора си“.
27.10 | 16:45
-
33 159 деца са родени от деца за последните десет години в България
Образованието е ключът
27.10 | 15:59
-
Психотерапевт: Понякога е толкова плашещ, че не смеят да излязат от дома
Някои форми на мигрена са съпроводени със световъртеж. Това коментира психотерапевтът д-р Катя...
27.10 | 15:45
Най-четени
-
Скъсаха от подигравки Алекс Богданска
Въпреки шегите, мнозина защитиха Богданска, отбелязвайки, че не всеки има смелост да облече...
27.10 | 12:00
-
Сериозно наводнение блокира трафика по бул. „Шипченски проход“ в София ОБНОВЕНА
Красимир Димитров от аварийните служби заяви, че причината за наводнението е листната маса,...
27.10 | 14:45
-
Днешният празник е преплетен с уникални традиции и строги забрани
Какво се прави на Мишкин ден?
27.10 | 10:30