Ремонтите в София няма да пречат на трафика 09.02 | 10:45
Това обещава зам.-кметът Любомир Христов

Не се предвижда цялостно затваряне на движението по време на ремонтните дейности по пътищата в София. Това каза в интервю за агенция "Фокус” Любомир Христов, заместник-кмет по направление "Транспорт и транспортни комуникации” в Столична община.
"Частично затваряне все пак ще има – на една или друга лента или платно за движение, а в другата част - ще се извършват строителни дейности. В останалата част ще се осигурява преминаване, както на обществения транспорт, така и на трафика от леки автомобили. Навсякъде се опитваме да осигуряваме максимална възможност за преминаване”, заяви Христов.
"В квартал "Младост”, по протежението на почти целия булевард "Александър Малинов”, се извършват строителни работи във връзка с изграждането на метрото. Там също има затруднения за движението, но във всяка една от посоките има оставена по една лента за движение. С взаимни компромиси и от страна на строителите, и от страна на гражданите, които преминават през тези участъци, се стремим да запазваме възможността за едно нормално движение”, уточни зам.-кметът на Столична община.
По думите му строителните работи по изграждането на естакадата на Семинарията се изпълняват абсолютно в график.
"Планът за окончателното приключване на строителството е средата на това лято - до края на месец юни – юли. На всеки един от етапите ще даваме максимално конкретна информация на гражданите, за да са напълно наясно с предстоящите строителни дейности, както и с финалния етап на изпълнение на проекта”, каза още Христов.
Водещи
-
Търговци панически затварят обекти по морето заради масирани проверки
Открити множество нарушения
02.07 | 17:59
-
Кръводарителска акция се провежда в София, Пловдив, Варна, Бургас, Благоевград и Стара Загора
Организатори са Асоциацията на пострадалите при катастрофи и сдружение "Ангели на пътя"
02.07 | 17:20
-
От този месец Националният осигурителен институт ще посочва размерите на пенсиите и в евро в допълнение към левовете
Това е част от подготовката за планираното влизане на България в еврозоната от 1 януари 2026...
02.07 | 17:00
Най-четени
-
Еврото на фокус: Министерският съвет обсъжда обновения национален план
Причината за липсата на вода в селата Хаджидимитрово и Горна Студена е в дренажните...
02.07 | 10:30
-
НС днес:Трети вот на недоверие, прекратяването на пълномощията като депутат на Кирил Петков
В проекта за дневен ред е и темата за национален референдум за защита на българския лев .
02.07 | 10:15
-
Валентин Вацев: Войната в Украйна е само първата фаза от руската стратегия
Вътрешен конфликт в руското ръководство
02.07 | 11:15
-
Йорданов:Ужасно много уважавам лекарите, няма реплика срещу тях
Той коментира своя реплика, произнесена по време на среща на Здравната комисия на среща с...
02.07 | 09:59