Ремонтът на столичния бул. „България“ ще приключи най-късно на 10 септември 04.06 | 17:40
В момента поетапно се ремонтира платното към Бояна, летните месеци ще се прави насрещното

Ремонтните дейности на бул. "България" ще продължат най-късно до 10 септември. В това време ще се опитаме да ремонтираме колкото се може повече участъци. Това обяви кметът на София Йорданка Фандъкова, която инспектира обекта, където в момента се работи по рехабилитацията на участъка на бул."България" от Околовръстен път до моста над р. Бояна в посока Боянска, предаде БГНЕС.
"По време на епидемията използвахме намаленото движение и направихме ремонта на участъка от бул. "Гоце Делчев" до "Т. Каблешков”. Сега минахме в този участък, който е най-слабо натоварен. Работи се, така че да успеят да приключат в средата на следващата седмица, ако времето позволи, тъй като е нестабилно. След това се преместват в другата посока – от колелото на бул. "Ал. Пушкин" до Околовръстния път. Предвиждаме да започнат работа и в участъка от "Тодор Каблешков" до "Гоце Делчев" в посока центъра", заяви тя.
Кметът обяви, че ще бъдат поставени два нови светофара, както и че ще бъде обособена велоалея от двете страни на булеварда.
"От бул. "Гоце Делчев" до бул. "Ал. Пушкин" се предвижда по тротоара, който ще бъде асфалтов, да се маркира и велоалея – двупосочно, по метър и половина. Така ще осигурим продължаване на велоалеите по бул. "България" към Витоша и връзката с бул. "Ал. Пушкин", по който също предвиждаме нова велоалея", обяви кметът.
Зам.-кметът по строителство в Столичата община инж. Цветан Божинов каза, че цената на ремонта на булеварда е 13,9 млн. лева и включва строителни дейности от "Фритьоф Нансен" до ул. "Ал. Пушкин", а за конкретния участък – 3,3 млн. лв. в двете посоки.
"Ремонтните дейности в момента текат по "Ал. Йорданов". Планираме и бъдещ ремонт по продължението на "Искърско шосе". В момента там тече препроектиране, и когато получим разрешение за строеж, ще започнем строителство, така че то ще бъде изцяло ремонтирано. Отделно планираме до 20 юни "Монтевидео" – последният участък, който ще даде възможност спирката на метрото в "Овча купел" да бъде вързана за ремонта на улицата", заяви Божинов.
Стана ясно още, че в обсега на ремонта районният кмет Теодор Петков е спасил терен, който е бил придобит чрез обстоятелствена проверка. Петков вече е актувал частния терен и той е превърнат в зелен кът. Възстановена е и чешма, която сега работи за първи път от 30 години насам.
Водещи
-
Енергиен експерт: Възможно е да си развалим отношения със страните от "Балкански поток"
"Убеден съм, че това не е правилно решение и се надявам да не бъде взето", заяви Явор ...
28.09 | 18:00
-
Сребърен медал за България ня Световното по волейбол във Филипините
Хиляди у нас подкрепяха отбора ни по време на мача с Италия
28.09 | 15:25
-
СКАНДАЛ: Тръмп си фотошопна снимките с държавни лидери?
Тръмп и Мелания позират на всички снимки по един и същи начин
28.09 | 17:20
-
Ваня Григорова: Ако някой се бори със сивата икономика, да премахне тавана на осигуровките
Аз няма да подкрепя предложението за увеличение на цените за паркиране в синя и зелена зона,...
28.09 | 17:00
Най-четени
-
Масово гледане на финала по волейбол в цялата страна – вижте къде
Националният ни отбор ще играе днес от 13.30 ч. срещу тима на Италия за титлата на световното...
28.09 | 09:00
-
Румен Петков: ПП-ДБ живеят от Пеевски и заради Пеевски
Той за тях е като слънцето и въздуха
28.09 | 11:00
-
Основни хранителни стоки поскъпват на тържищата
Повечето зеленчуци и плодове поевтиняват на борсите у нас
28.09 | 10:20