Решено: България дава БТР-и с резервни части и въоръжение на Украйна 21.07 | 19:00
Близо два часа депутатите спориха за това трябва ли да изпратим техниката на Украйна
България ще даде бронетранспортьори на Украйна. Това реши Народното събрание.
Броят на машините е около 100, стана ясно от изказвания на депутатите Ивайло Мирчев, който е един от вносителите на проекта на решение, и Даниел Митов от ГЕРБ. Към машините страната ни ще даде и резервните им части и въоръжението към нея.
Става въпрос за бойни машини от 60-те и 70-те години. Закупени са по време на Възродителния процес, но никога досега не са влизали в употреба. Собственост са на МВР, като от там са изразили становище, че не са им нужни.
Близо два часа депутатите спориха за това трябва ли да изпратим техниката на Украйна.
"За" гласуваха ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ, ДПС и "Има такъв народ". "Против" гласуваха "Възраждане" и БСП, а Радостин Василев не гласува.
"През последните 25 години поддръжката и съхранението на въпросната техника изисква значителни финансови разходи от бюджета. Също така въпросната техника трудно би била приложима в изпълнение на основните задачи на Национална служба "Жандармерия", пише в мотивите.
Сред вносителите са Бойко Борисов, Мустафа Карадайъ, Кирил Петков, Атанас Атанасов, Ивайло Мирчев и Делян Пеевски.
Водещи
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
-
Опасни ли са мокрите кърпички за почистване?
21.12 | 17:20
-
Първан Симеонов: Президентът е добре да изчака до лятото за своя партия
По думите му новоучредената партия "Трети март", която заявява, че приема президента Радев за...
21.12 | 17:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45