Ромите от Мъглиж със своя версия за акцията на Жандармерията 29.10 | 10:00
Според тях се било упражнено излишно насилие

След полицейската акция на Жандармерията в Мъглиж, местни жители разказаха своята версия. Според тях се било упражнено излишно насилие. Братовчед на един от издирваните от групата лица, хвърляли камъни по полицията, разказа пред bgonair, че той е бил пребит.
"Още като влязоха в махалата започнаха да бият. Това нормално ли е? Той ми е братовчед. Когато го намерих той беше на земята припаднал. Четирима полицаи не успяха да го качат в линейката. Аз ги помолих да го оставят, защото е болен. Това става в неделя следобед, когато получават второто обаждане. Той сега се крие, защото го е страх. Полицаите го пребиха. Имам и записи на това", каза жителят на ромската махала в град Мъглиж. "Ние си седяхме, а те ни бият", допълни той.
Друг жител на квартала разказа през сълзи, че са го нападнали и са го били с бухалки. "Жена му каза, че са уплашили децата им като са били баща им пред тях. Много лошо ме биха, без вина".
Друг се обърна с въпрос към премиера: "Защо винаги полицаите са прави? Защо ни бият? Каква е тази агресия?"
Местните допускат, че агресията срещу тях се дължи на факта, че в управлението на страната има социалдемократически партии. "В правителството има хора, които мразят малцинството. Срещу нас има дискриминация".
"Господа, управляващи, моля ви вземете някакви мерки. Ние също сме хора", коментира местен ромски лидер. Ромите дори били готови да предприемат стачни действия, докато Жандармерията не се изтегли от Мъглиж.
Снимката е илюстративна
Водещи
-
Терзиев: София има нужда от дългосрочна визия и конкретни приоритети
Той изброи част от стратегическите за града проекти, по които Столичната община вече е...
11.09 | 12:15
-
Желязков: Съпротивата срещу еврото е политическа, а не икономическа
Той подчерта, че опонентите на еврото използват темата преди всичко за политически цели, за да...
11.09 | 12:00
-
Прогноза: Българските заплати ще нараснат до 3300 евро след присъединяване към еврозоната 4
"Това са данни, които са обективни. Дали ще се повторят в България, е трудно да кажа. Ние...
11.09 | 11:45
-
Вълчев: Проблемът на учениците е в базовата и функционалната грамотност, не във финансовата
Финансовите и паричните отношения са значителна част от нашия живот. Последните промени в...
11.09 | 11:30
Най-четени
-
Новият областен управител на Плевен: Осигурена е вода за училища и детски градини
Ако те са добри, сондажът ще бъде включен към водопроводната мрежа.
11.09 | 09:30
-
Протести в Русе и София след случая с побоя на полицейски шеф
Седмица след случая с пребития полицейски шеф в Русе - напрежението нараства и днес
11.09 | 09:15
-
ДБ призоваха: Има само една достойна стъпка - моментална оставка на МВР министъра
По думите на Мирчев ресорното министерство се е превърнало в една фасада.
11.09 | 10:15
-
Седмица след дерайлирането на трамвая в София: Обвиняемият се изправя отново пред съда
Случаят е от 2 септември и се разигра в района на румънското посолство. По чудо няма...
11.09 | 10:30