Роми нападнаха ламарините на Дунав мост 14.09 | 10:34
Предпазните ламарини на една от колоните на моста

В Русе трима мъже са задържани, след като били хванати да режат ламарини от Дунав мост за скрап, съобщиха от Гранична полиция.
В сряда (12 септември) около 13 часа полицаи извършвали обход, когато засекли тримата мъже да режат с оксижен ламарина от мостовото съоръжение. Става дума за укрепителното стоманено съоръжение на колоната. Дебелината на тази предпазна ламарина е един сантиметър.
Когато граничните полицаи задържали 52-годишния Ц.Г., 46-годишния Ю.Д. и 18-годишния му син И.Д., те вече били нарязали четири платна от по един кв. метър. Ламарината щели да изнесат с микробус Ford Transit, който бил без застраховка и спрян от движение.
Оказало се, че 52-годишният Ц.Г. бил обявен за издирване, тъй като имал дело за друго престъпление в Районния съд в Тутракан. Той бил конвоиран под стража до Тутракан.
Другите двама - Ю.Д., който бил шофьор на буса, и синът му, след разпит са били освободени с мярка за неотклонение "Подписка".
Водещи
-
Мистерия: Учени в спор дали новооткрит обект е комета или извънземен кораб
В края на октомври се очаква да се доближи на 200 милиона километра от Земята
12.08 | 21:00
-
Задочен скандал между ГЕРБ и ПП за закупена противопожарна техника
Искрите тръгнаха след пост във Facebook на депутата Христо Гаджев
12.08 | 20:40
Най-четени
-
Ръст на случаите на COVID-19 у нас през последните дни
Според експертите обаче реалният брой на заразените е по-голям и затова съветват да се правят...
12.08 | 10:59
-
Духовник за параклиса на Седемте рилски езера: Екоактивистите просто си правят пиар, искат някой да ги забележи
На Седемте рилски езера предстои строеж на параклис, посветен на Св. Иван Рилски.
12.08 | 10:45
-
Перничанин опита да заколи куче, но само го рани във врата
26-годишният мъж е задържан, а на животинката предстои операция
12.08 | 13:10
-
Омбудсманът: Лошото досие в ЦКР да отпада при съдебна нищожност на кредита
Това предложи Велислава Делчева на БНБ
12.08 | 14:30