Руска ракета е ударила полското посолство в Киев 29.09 | 17:45
Никой не е пострадал и амбасадата продължава да работи нормално

Руска ракета повреди сградата на консулския отдел на полското посолство в Киев по време на атака срещу Киев, каза говорителят на Министерството на външните работи на Полша, цитиран от полската новинарска агенция ПАП, предаде БТА.
"Фрагмент от ракета повреди покрива, същия, който беше ремонтиран след предишната подобна атака", каза Павел Вронски пред ПАП. Той посочи, че никой не е пострадал и посолството продължава да работи нормално.
"Щетите са незначителни, но оценката им все още продължава", добави Вронски. Предишната руска атака, по време на която сградата на полското посолство пострада, беше в началото на юли тази година.
В нощта на 27 срещу 28 септември Русия предприе мащабна 12-часова атака срещу украинската столица. Руските сили атакуваха Украйна, използвайки дронове и ракети.
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че същата нощ Русия е използвала около 500 бойни дрона за нощната атака, убивайки четирима души и ранявайки най-малко 40.
Водещи
-
Предлагат потребителска такса за джипито да стане 3,90 лв.
За това настояват от Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България (НСОПЛБ)
03.10 | 21:00
-
Властите в шок: "Елените" в руини!
Делегацията инспектира района около „Форт Нокс привилидж“ в курортното селище, където живота...
03.10 | 20:45
-
Крум Зарков: Казусът "Сарафов" има потенциал да свали правителството
Ситуацията му е невъзможна и неудържима, смята бившият правосъден министър
03.10 | 20:30
-
Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България
За това съобщиха от Министерството но отбраната
03.10 | 20:15
Най-четени
-
Алгафари с ключов извод: Пеевски иска стабилна държава
Посланието на Пеевски към Радев
03.10 | 10:15
-
Евродепутатите от 4 групи в ЕП гласуват срещу Урсула фон дер Лайен
ЕП ще гласува вот на недоверие следващия четвъртък
03.10 | 14:30
-
Нов протест на млади лекари с искания за достойно заплащане и условия на труд
"Исканията ни не са само финансови. Искаме истински реформи в системата", заяви д-р Даниел...
03.10 | 16:15