СДВР: Абитуриенти, не правете така! (ВИДЕО) 16.05 | 21:05
Столичната полиция публикува клип със супер изцепки на зелените шофьори

Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) публикува клип с абитуриентски изцепки на страницата си във Фейсбук. С видеото се припомнят основните препоръки за предотвратяване на инциденти по време на предстоящите балове, предаде Дарик.
Сред съветите към празнуващите е да спазват Закона за движението по пътищата, като се припомня какви са рисковите ситуации на пътя. Еуфорията не е оправдание за извършване на необмислени и рискови действия, подчертават от полицията.
"Ако ще шофирате, не пийте алкохол. Навреме си осигурете трезвен и опитен водач на празничната кола. Изпитият алкохол подвежда към "смели” решения, а крайният резултат е нежелан. При нужда потърсете съдействие и от родителите или други близки. Ако все още нямате шофьорска книжка, но имате известни познания, не ги демонстрирайте. Емоциите в този момент може да се окажат лош съветник. Рискът от попадане в пътен инцидент в подобна ситуация е много голям", съветват органите на реда.
По време на празничните дни на месец май 2016 г. пътните полицаи са установили повече от 700 нарушения, допуснати от абитуриенти-шофьори и от водачи на автомобили, с които се превозват зрелостници или техни близки.
Водещи
-
Григор Димитров се класира за втори пореден четвъртфинал на Мастърса в Маями
Той надигра Накашима
25.03 | 20:00
-
Владимир Чуков: Децата на загиналия в Газа българин имат право да разберат кой е убил баща им
Според международния анализатор арестуваният кмет на Истанбул Екрем Имамоглу има най-големи...
25.03 | 19:40
Най-четени
-
Народен лечител >> Благовещевие: Излизайте с десния крак и с пара в джоба за късмет
Изчистете дома си и пречистете със светена вода, светва Слав Херлев
25.03 | 13:30
-
"Унижавам и мачкам всички безполезни роби!" Това пише Габриела Сашова, обвинена в изтезаването на животни
Засега водещата версия е, че са ги взимали от обяви за осиновяване в интернет. Разследването...
25.03 | 10:30
-
90% от българите бързат да купят имот преди влизането в Еврозоната
Различни възрастови групи - различно поведение
25.03 | 09:59