Сачева: Готови сме както за предсрочни избори! 10.04 | 10:20
Според нея е логично ГЕРБ да подкрепи Слави Трифонов
Насочихме всиките си сили в това да управляваме кризата, а не да правим предизборни кампании. Много от нас изобщо се отказаха да водят такива, работата ни е по-важна. Това заяви социалният министър Деница Сачева по повод изборните резултати.
"Изборите ни показаха, че обществото е много разделено, много фрагментирано. Иначе ГЕРБ печели в 24 от 31 избирателни района, така че независимо от вълната от омраза, насочена към партията, хората са ни оценили. За България е по-добре да има стабилно правителство. От ГЕРБ сме длъжни да предложим правителство, въпреки че сме с ясното съзнание, че то ще бъде отхвърлено. Готови сме както за предсрочни избори, така и да бъдем опозиция. Въпросът е кое е най-добре за България, за българите и за бизнеса", коментира още Сачева.
Успешни имана ще намерят място в кабинета, който ще предложи ГЕРБ. За България е по- добре да има стабилно правителство. Вероятно правителство на ГЕРБ няма да мине, но ние сме длъжни да го предложим. Това заяви социалният министър Деница Сачева по БНТ.
Сачева изтъкна, че е логично, ако ГЕРБ не бъде подкрепена за правителство- да се подкрепи втората по сила партия. Тя подчерта, че Слави Трифонов бил енигма засега, но изрази надежда следващата седмица да оповести хода си.
"ГЕРБ няма страх от служебно правителство, а явно президента Радев има страст към тях", заяви Сачева.
По думите й лидерското място в ГЕРБ е запазено за Бойко Борисов и не подлежи на коментар. Тя подчерта, че все още кандидат за президент не се обсъжда в партията. Тя завърши, като отчете, че не е за пренебрегване ,че печелят за пети път.
Водещи
-
Силно земетресение в Турция предизвика паника у местните жители
Трусът е усетен в съседните окръзи Бурса и Коджаели, и в някои райони на Истанбул
02.11 | 18:00
-
Астро прогноза за ноември: Какво ни готвят звездите?
02.11 | 17:40
-
Внасят праектобюджета за 2026-а в НС идния петък
Председателят на съвета на Съвета за съвместно управление (ССУ) Костадин Ангелов от ГЕРБ го...
02.11 | 17:20
-
Подпалиха семейните атомобили на инспектор от Главна дирекция по труда в Монтана
Социалният министър Борислав Гуцанов застана зад служителите на ГИТ
02.11 | 17:00
Най-четени
-
"Политико": Недостигът на гориво може да ускори падането на българското правителство
Властта в София проучва възможностите за отсрочка на американските санкции спрямо "Лукойл"
02.11 | 10:40
-
КНСБ: За измерител на доходите да се ползва не средната заплата, а заплатата за издръжка
Според лидера на синдиката Пламен Димитров в противен случай има риск от постоянно повишаване...
02.11 | 16:40
-
Песков: Няма нужда от среща между Путин и Тръмп
По думите му в настоящия момент съществува необходимост от много старателна работа по...
02.11 | 10:20