Семето на расизма никне най-лесно върху младежите между 14 и 20 години 25.02 | 21:37
Работи се усилено за ограничаване на агресивните и нетолерантни прояви

Младежите между 14 и 20 години са най-податливи на екстремистки и ксенофобски идеи. Това съобщава секретарят на Централната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към министерския съвет Константин Томанов.
Проблемите на детското неприемливо и неморално поведение и проявите на расизъм и ксенофобия продължават да предизвикват множество обществени дискусии.
Според представители на прокуратурата, полицията и обществените възпитатели сериозен проблем е поведението на спортните агитки, което достига до степен "фанатизъм".
"Работи се усилено за ограничаване на агресивните и нетолерантни прояви. За целта е разработено специално ръководство за противодействие на проявите на ксенофобия и расизъм сред децата", посочи Томанов.
Възрастните, които са в ежедневен контакт с децата, трябва да следят за тяхното поведение, допълва експертът. Промените в стила на обличане или външността, появата на татуировки, значки и различни символи може да са знак, че младият човек започва да се радикализира. В такива случаи мерки трябва да се вземат достатъчно рано, за да не се стигне до промени в психиката и мирогледа на детето, предаде БТА.
Водещи
-
Петьо Цеков: Всички се държат така, сякаш утре сме на избори
Любомир Стефанов: Стана мантра каквото и да се случва в държавата, Пеевски да управлява кораба
27.07 | 18:00
-
Мъж застреля любовника на бившата си жена и изгори кучетата й живи
Местен жител заключил децата си, заплашил да запали и тях
27.07 | 17:21
-
Пламнала и борова гора в местността „Бакаджик” край Ямбол
Пожарът разгръща фронта си и се вижда от АМ „Тракия”
27.07 | 17:00
Най-четени
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00
-
Когато глупостта и стремежът за власт се сблъскат, произвеждат катастрофи
Това направи ПП-ДБ с КПКОНПИ, смята депутатът от ИТН Станислав Балабанов
27.07 | 12:20
-
Мъж застреля любовника на бившата си жена и изгори кучетата й живи
Местен жител заключил децата си, заплашил да запали и тях
27.07 | 17:21