Слагат камери в автобусите 10.11 | 09:08
Проследяващи устройства ще има и в тролеите, и в трамваите
Камери ще пазят автобуси, тролеи и трамваи в София от вандали.
Проектът предстои да бъде обсъден от градския парламент.
В мотивите на вносителите е записано, че по този начин ще се повиши безопасността на пътниците и ще се предотвратят вандалски прояви, изрисуване на седалки, чупенето на валидаторите – четците за карти и билетни автомати.
Освен това пътниците ще са защитени и от пъргавите джебчийки. Изискването ще бъде заложено в новите договори на общинските транспортни оператори, съобщава "Монитор".
То ще се въвежда поетапно и няма да започне през следващата година, защото засега не са предвидени пари в бюджета. Междувременно от Столичната община съобщиха, че започва проверка за техническата готовност на автобусите, тролеите и трамваите за зимния сезон.
В инспекцията ще участват технически специалисти от общинските превозвачи, и експерти от "Автомобилна администрация”. Ще бъдат проверени 550 автобуса, 170 трамвая и 110 тролея.
По време на акцията ще се проверяват състоянието на гумите, спирачните системи и общата техническа изправност, обясниха от "Московска” 33. "Важното е гумите да са здрави.
Трябва да се знае, че при автобусите няма летни и зимни гуми. През цялата година те се движат с едни и същи, т. нар. тежки, гуми. Важно е обаче те да отговарят на стандартите за сигурност като дълбочина на протектора”, обясниха експертите. По закон транспортните оператори са задължени да подготвят автобусите, тролеите и трамваите за зимния сезон, коментираха от общината.
Оттам съобщиха още, че в новите тролеи в София през зимата трябва парното да поддържа 18 градуса. В автобусите отоплението ще е по-слабо, като живакът в термометрите ще зависи от възрастта на колите. Парното в градския транспорт се включва, след като температурите паднат под 3 градуса по Целзий.
Водещи
-
Facebook и Instagram следят всяко ваше действие, как да се защитите?
Дори ако деактивирате акаунта си във Facebook или Instagram, Meta ще продължи да събира данни...
22.12 | 17:59
-
Миролюба Бенатова откри противоречия в мотивите на bTV за раздялата с Цънцарова
Реакцията на гилдията
22.12 | 17:45
-
Безплатно ще е паркирането в София дори и в зоните за платено паркиране
Два пъти по 5 дни , по празниците, няма да работят синя и зелена зона.
22.12 | 17:30
-
СГС остави в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни
Двамата бяха привлечени като обвиняеми през март тази година. Днес съдът гледа делото срещу...
22.12 | 17:15
Най-четени
-
Предаването "Тази сутрин" на бТВ ще има временни водещи
Репортерът Росен Цветков, който и друг път е замествал водещи включително в сутрешния блок,...
22.12 | 10:15
-
Рая Назарян отпадна като вариант за служебен премиер
Многократно сме обсъждали този въпрос, а и самата Рая Назарян е отговаряла на него – тя няма...
22.12 | 12:00
-
Важен съвет в навечерието на влизането на еврото: Плащайте с карта!
Празничните дни не се отличават от другите дни в годината, освен това че ние бързаме, нямаме...
22.12 | 12:45