Служители в банка предотвратиха крупна телефонна измама 11.12 | 13:38
Измамници се обадили на възрастен мъж от Малко Търново

Телефонна измама за 40 хил. лв. беше предотвратена от банков служител и бързите действия на полицията в Бургас, предаде БГНЕС.
Измамници се обадили на възрастен мъж от Малко Търново. По класическата схема "оказване на съдействие на полицаи при задържането на телефонни измамници" те подмамили 71-годишният мъж.
Измамниците обяснили на мъж, че в района са разположени полицаи, ангажирани в специализирана полицейска операция за задържането на престъпниците.
Трябвало пенсионерът без притеснение е необходимо да предостави наличните си пари. След задържането на престъпниците, парите щели да му бъдат върнати лично, а той самият щял бъде отличен с награда от Министъра на вътрешните работи.
Възрастният мъж отишъл в Бургас с колата си, за да изтегли спестяванията си от банката. Личния си автомобил мъжът оставил в началото на града и хванал такси.Когато отишъл в клона на банката пенсионерът поискал да изтегли от сметката си 40 хил. лв. Служителят във финансовата институция обаче се усъмнил. Забелязвайки крупната сума, заявена за изтегляне и липсата на адекватен повод, предположил, че става дума за телефонна измама. Банковият служител алармирал полицаите. 71-годишният мъж изтеглил от банката 40 хил. лв. и се качил в такси. Той бил спрян от полицейските служители на отдел "Криминална полиция" при ОДМВР - Бургас, които предотвратили измамата.Според уговорката с измамниците таксито е трябвало да стигне до Варна. Когато обаче полицията спряла колата, пенсионерът изобщо не им повярвал. Тогава 71- годишния пенсионер бил отведен в Първо Районно управление в Бургас. Там след много разговори пенсионерът се уверил, че е бил подмамен в телефонна измама, която е предотвратена от истинските полицаи с помощта на банковия служител.
С огромна благодарност възрастния мъж се извинил неколкократно за недоверчивостта си и си тръгнал заедно с парите за Малко Търново.
Водещи
-
Шефът на МИ6: Няма абсолютно никакви доказателства, че Путин иска мирни преговори
Мур, който ще се оттегли от поста си в края на септември, се възползва от прощалната си реч,...
19.09 | 17:59
-
Атанас Запрянов: ВВС са готови за защита от дронове
Проекти за модернизация до 2032 година
19.09 | 17:40
-
КНСБ отчита драстични разлики при ориз, млечни продукти и плодове за август 2025
Динамика на цените през август
19.09 | 17:20
-
НОИ: Нито една пенсия няма да бъде намалена от 1 януари
Омбудсманът Велислава Делчева предупреди присъстващите за възможни телефонни измами, свързани...
19.09 | 17:05
Най-четени
-
Даниел Митов: Никой няма право да докосва полицай
Той бе запитан дали полицаите са уморени и недостатъчно обучени във връзка с трагичния...
19.09 | 14:15
-
Бойко Борисов с критика към Делян Пеевски: Никой не си е самодостатъчен
Борисов направи предложение от МОН да забранят излъчването на пленарните заседания, защото се...
19.09 | 09:59
-
Сменяме личния лекар по-лесно
Регистрационната форма за избор на личен лекар ще претърпи техническа преработка, като се...
19.09 | 11:59
-
Валерия Велева: Радев блокира държавата. Нови избори ще покажат същата картина
На ПП им трябва да разширят подкрепата, допълни тя.
19.09 | 12:15