Случаи на птичи грип в Славяново 26.05 | 19:04
Направена е и дезинфекция на помещенията, в които са били отглеждани заразените птици

Около 400 000 птици са били умъртвени по хуманен начин в девет ферми в района на град Славяново, община Плевен, при установените в края на април огнища на птичи грип. Това съобщи пред журналисти Виолета Иеремиева, заместник областен управител на Плевен, след извънредно заседание на Областната епизоотична комисия.
Направена е и дезинфекция на помещенията, в които са били отглеждани заразените птици.
Тя посочи, че в землището на Славяново са били открити две мъртви птици – врабче и домашен бухал, за които е доказано, че са с птичи грип. По този повод на заседанието си епизоотичната комисия е взела решение комисия с представители от ловна дружинка, Регионалната инспекция по околната среда и водите и кметството в Славяново да прави по един път седмично обход на землището и да докладва при случаи на открити нови мъртви птици, от които ще се вземат проби. "Засега смятаме, че заразата е ограничена при домашните птици, но проблемът е, че се появява в дивата природа", коментира Иеремиева.
Заместник областният управител добави, че стопаните трябва да вземат предпазни мерки, като не допускат птиците да се разхождат свободно, да се спазва строга хигиена.
Водещи
-
Цветлин Йовчев: България може да стане мишена на провокации и агресия от руска страна
Битовият инцидент в Русе много се политизира, заяви бившият шеф на ДАНС
15.09 | 21:00
-
Загадъчни радиосигнали от дълбините на Антарктида
Живият Нострадамус: Те са доказателство за съществуването на паралелни вселени
15.09 | 20:45
-
Тръмп държи кодовете за 20 атомни бомби в Германия
Плановете на САЩ са ясни - само те могат да възпрат Русия с нейните 5500 бойни глави
15.09 | 20:30
-
Ваня Григорова: Никой не бива да задължава осигурените лица да вкарват вноските си в частен пенсионен фонд
Според нея трябва да има таван на пенсиите, който може да се увеличи, но не и да се премахне
15.09 | 20:00
Най-четени
-
Радев: Съгласен съм с Борисов, че „Хемус“ ще ни струва двойно, първият път плащанията изтекоха в чували
"Разбира се, че ще ни струва двойно, аз съм съгласен с него, тъй като първият път плащанията...
15.09 | 11:30
-
Премиерът Желязков: Учителите са най-уважаваните хора в нашето общество
По думите му над 20 процента от учителите са под 35 години и това е атестат, че все повече...
15.09 | 10:54
-
Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
Румен Радев завърши речта си с думите: "На добър час".
15.09 | 10:30
-
Брутална катастрофа в София - колата е на части, шофьорът загина
Той е летял с 218 км/ч
15.09 | 13:30