Смилян се прочува не само с боба 12.09 | 14:39
Истинакси бейби бум се наблюдава в родопското село през тази година
Смолянското село Смилян вече става известно не само с прословутия си боб, но и с т.нар. бейби бум. Оказва се, че там нямат проблем с демографската криза. Обратно на негативните тенденции за страната, от Нова година до сега на бял свят в Смилян са се появили почти двойно повече бебета, в сравнение с 2016 г., предаде бТВ. А до края на годината се очаква да се родят още около 15 бебета.
Смилян е най-голямото населено място в община Смолян. В селото до момента са се родили 21 бебета. Едно от тях е дъщеричката на Анелия Хаджиева, която е първата рожба на семейството. "Избрахме да си останем тук, защото имаме добра работа и двамата. Аз съм учителка, той е търговски представител и засега доходите ни са добри и ще останем тук, докато можем”, казва жената.
Основната заетост е в дърводелски и шивашки цехове. Поради близостта с града, много хора работят в Смолян и вечер се прибират в селото. Кметът на Смилян Чавдар Червенков посочи, че с помощ от общината са ремонтирали читалището и физкултурния салон. Майките в града са категорични, че е направено много за децата и има места за игра и забавления за тях.
Водещи
-
“НЕ на омразата!” - членове и активисти на ДПС, в защита на демокрацията, сигурността и стабилността на България
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят...
08.12 | 10:15
-
Цените за лифта към Седемте рилски езера са увеличени
Увеличението е незначително - двупосочният билет е поскъпнал с 1,30 в двете посоки и вече е...
08.12 | 09:59
-
Голяма промяна настъпва през следващата година с водомери и топломери
. Предстои смяната им с устройства с дистанционно отчитане
08.12 | 09:45
-
Днес отбелязваме празника на студентите
През 1916 година за първи път 8 декември се отбелязва като студентски празник
08.12 | 09:30
Най-четени
-
Депутатите стартират процедурата по шестия вот на недоверие срещу кабинета
Конституционна процедура
08.12 | 08:31
-
От "Продължаваме Промяната" излязоха с официална позиция по повод втория прекроен проект на бюджет за догодина.
Те отново призоваха управляващите да си подадат оставката и предупредиха за планирания в сряда...
08.12 | 09:15
-
Днес отбелязваме празника на студентите
През 1916 година за първи път 8 декември се отбелязва като студентски празник
08.12 | 09:30
-
Как се паркира на Балканите: Такси и правила
„Градски паркинг” разполага с няколко многоетажни паркинга, в които таксата за паркиране е 30...
08.12 | 08:45